Skončiť alebo pokračovať v štúdiu na vysokej škole?

0
Skončiť alebo pokračovať v štúdiu na vysokej škole?
Foto: Shutterstock

Pri písaní svojich záverečných prác na vysokej škole asi mnoho ľudí premýšľa, či má zmysel pokračovať ďalej a či sa im do toho vôbec chce ísť. V prípade magisterského štúdia je to ešte viac menej samozrejmé, no doktorské je už o niečom inom. Najmä preto, že by ste sa chceli venovať sebe, rodine a iným veciam. Škola vám v tomto prípade môže tieto veci trochu brzdiť.

Záver magisterského štúdia je konečne blízko

Rozhodovanie o pokračovaní v štúdiu nerobte, ak sa práve chystáte na písanie diplomovej práce. Môže vás to celkom odradiť, najmä nutným počtom strán, slov či znakov. Pri písaní práce vám môže pomôcť vedúci, rodina, kamaráti, spolužiaci alebo dokonca rôzne agentúry, ktoré vám za určitú sumu vypracujú všetko čo potrebujete a váš stres sa môže presunúť už len k úspešnej obhajobe práce na konci školského roka.

Napísať anotáciu, obsah, správne citovať v texte, vyhľadávať relevantné zdroje a to najdôležitejšie, vymyslieť a napísať jadro textu vás môže unaviť až tak, že nebudete mať čas na seba a v tom horšom prípade ani na iné skúšky, ktoré ešte musíte dokončiť. Poriadne si teda pred prácou premyslite, ako čo najlepšie využiť čas a písať.

pisanie
pixabay.com

Ak vám titul nestačí

Rozhodli ste sa, že budete po magisterskom štúdiu pokračovať ďalej? Ak chcete získať tzv. malý doktorát je potrebné napísať a obhájiť rigoróznu prácu. Rozsah je samozrejme väčší ako pri diplomovej práci a taktiež by mala obsahovať čo najviac odborných termínov, aby bolo zrejmé, že študent premýšľa na vedeckej úrovni. Práca nemusí byť nová, môžete pokračovať vo svojich predchádzajúcich záverečných prácach, ktoré budú rozšírené o vedecké poznatky. Dĺžka je tiež dôležitá, budete musieť napísať sto normostrán. Ak si nie ste istý, že takúto prácu dokážete napísať, môžete si znova nájsť agentúru, ktorá to spraví za vás a vy si prácu už len obhájite.

Zdroj obrázku:

fizkes / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie