Prestupová bomba na obzore, Cristiano Ronaldo požiadal o uvoľnenie z Manchestru United

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo údajne požiadal predstaviteľov anglického klubu Manchester United, aby mu umožnili odísť v prípade, ak „červení diabli“ dostanú ponuku na transfer 37-ročného rodáka z Madeiry. Referuje o tom web španielskeho denníka Marca.

Chce si zahrať v Lige majstrov

CR7 sa vlani po trojročnom pôsobení v talianskom Juventuse Turín vrátil na manchesterský Old Trafford, kde predtým hrával v rokoch 2003-2009.

Neuspokojivé výsledky i výkony Manchestru United v sezóne 2021/2022 spôsobili, že mužstvo sa v nasledujúcom ročníku nepredstaví v Lige majstrov a 5-násobný najlepší svetový futbalista vraj hľadá možnosti, ako byť v edícii 2022/2023 súčasťou “milionárskej súťaže”.

Hráč s najvyšším počtom štartov

„Cristiano Ronaldo požiadal o povolenie opustiť Manchester United, ak klub z Premier League dostane v tomto prestupovom období uspokojivú ponuku,“ píše Marca s odvolaním sa na britský The Times.

Cristiano Ronaldo je hráčom s najvyšším počtom štartov (183) i gólov (140) v Lige majstrov, ktorú vyhral dohromady päťkrát – raz ako hráč Manchestru United a štyrikrát počas anabázy v Reale Madrid. Dovedna sedemkrát bol najlepším strelcom sezóny v LM.

Viac k témam: Liga majstrov, Prestup
Zdroj: Webnoviny.sk – Prestupová bomba na obzore, Cristiano Ronaldo požiadal o uvoľnenie z Manchestru United © SITA Všetky práva vyhradené.