Slovan a Ferencváros sa stretávajú takmer presne po 30 rokoch, Weiss st. nechcel spomínať na minulosť

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava nastúpia v stredu v zápase 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku maďarského Ferencvárosu Budapešť. Úvodný výkop je o 20.00 SELČ.

Tréner “belasých” Vladimír Weiss st. vie, že jeho zverencov nečaká v búrlivej atmosfére pred vypredaným budapeštianskym hľadiskom ľahká úloha. „Vieme, že v určitých fázach hry budeme pod tlakom. Ferencváros má veľkú silu v útoku a výborný stred poľa. Rovnako vieme, kde ich môžeme prekvapiť. Musíme byť veľmi pozorní v defenzíve, no aj nebezpeční v ofenzíve, ak chceme uhrať dobrý výsledok,“ povedal 57-ročný kouč podľa webu Slovana na predzápasovej tlačovej konferencii.

Slovan a Ferencváros sa v súťažnom meraní síl stretávajú takmer presne po 30 rokoch. Bratislavčania v 1. kole Pohára UEFA 1992/1993 vyradili “Fradi” po výsledkoch 4:1 doma a 0:0 vonku. Oba zápasy vtedy sprevádzali výtržnosti fanúšikov. „My sme sem prišli hrať futbal proti vynikajúcemu súperovi s veľkou históriou. Nejdeme spomínať ani nikoho provokovať. Vieme, čo sa stalo pred 30 rokmi, bol som na tom zápase, no ideme hrať futbal. Nech lepší postúpi,“ dodal Weiss st.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan a Ferencváros sa stretávajú takmer presne po 30 rokoch, Weiss st. nechcel spomínať na minulosť © SITA Všetky práva vyhradené.