Slovenská speváčka prinesie hudobné Vianoce do desiatok slovenských miest

0

Úspešný hudobný projekt slovenskej speváčky Janais zavíta do desiatok slovenských miest aj tento rok. Pod názvom VIANOČNÁ JANAIS sa fanúšikom predstaví na námestiach, v kostoloch, ale aj v kultúrnych domoch od Sniny až po Bratislavu.

 Vianočné turné speváčky a skladateľky Janais má za sebou už niekoľko ročníkov. Každým rokom si získava viac a viac fanúšikov po celom Slovensku.

“Koncerty pod názvom Vianočná Janais hráme s kapelou od roku 2015, kedy mi vyšiel vianočný album s rovnomenným názvom. Odvtedy sú vianočné piesne neoddeliteľnou súčasťou našich decembrových koncertov,” hovorí Janais.

Vypočujte si skladbu ‘Biela pieseň’ z albumu Vianočná Janais

 

Najväčšiu časť repertoára tvoria piesne z albumu Vianočná Janais. Je zbierkou speváčkiných najobľúbenejších vianočných kolied a piesní v slovenskom, anglickom a francúzskom jazyku. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na najznámejšie nevianočné skladby Janais. “Tento rok sme do playlistu zaradili aj môj aktuálny singel NAVEKY, ktorý je venovaný všetkým, ktorí si povedali áno v dobrom aj v zlom, tak prečo ho nespievať aj počas tých najkrajších sviatkov lásky a pokoja,” dodáva.

 Pozrite si klip “Naveky”

 

Tento rok prinesie Janais s kapelou svoj hudobný kúsok Vianoc aj do miest, kde ešte nikdy predtým nevystupovala. Vianočné trhy otvorí v Snine a vo Zvolene, adventné koncerty v kostoloch zahrá s kapelou v Kremnici, v Bardejove, v Liptovskom Hrádku a v Trnave. Koncerty v Prešove a v Bratislave budú výnimočné zaujímavými hudobnými hosťami.

Na našom bratislavskom koncerte v DK Dúbravka bude mojím hosťom skvelý multiinštrumentalista Peter Luha, ktorý svojím umením obohatí niekoľko mojich piesní a stane sa tak na jeden večer súčasťou mojej kapely.

Prečítajte si aj rozhovor so speváčkou Meghan Trainor o sebavedomí

Fanúšikovia sa určite potešia aj jej ďalším hosťom – mladej a talentovanej herečke Zuzane Kravárikovej, známej zo seriálu Oteckovia, či z televíznej show Tvoja tvár znie povedome. V Prešove koncert svojou prítomnosťou obohatí Martin Husovský – frontman kapely Komajota.

Janais bude na koncertoch sprevádzať jej kapela v zložení: Tony Marko (klavír), Peter Kothaj (gitara a sprievodný spev), Jakub Kolesár (kontrabas a basgitara), Marián Karšay (bicie a perkusie) a Peter Fajta (husle).

A čo bolo pre Janais najsilnejším momentom Vianočnej Janais 2018?

“Vďaka nádhernému prostrediu, atmosfére a skvelému publiku bol pre mňa jedinečný koncert v Nitrianskej synagóge. Verím, že aj tento rok si s nami fanúšikovia užijú každý jeden koncert a že ich naladíme na najkrajšie sviatku v roku.” Prezradila tiež, že už v jeseni si prezerá fotografie z minulých ročníkov, aby sa včas dostatočne ponorila do vianočnej atmosféry blížiacich sa koncertov.

“Napriek tomu, že si melódie aj texty stále skladám sama, myslím, že je v mojich piesňach zakaždým niečo nové, o čo sa chcem so svojimi poslucháčmi podeliť,” dopĺňa Janais. Po vianočnej šnúre sa plánuje opäť zatvoriť do štúdia, aby v novom roku predstavila fanúšikom svoje nové piesne.

Kto je Janais

Janais je slovenská skladateľka, textárka a interpretka spievajúca v slovenčine, angličtine a francúzštine. Vydala 4 štúdiové albumy – SVETABOJ (2009), EUFÓRIA (2013), VIANOČNÁ JANAIS (2015) a ILÚZIE (2018). Album Vianočná Janais získal nielen skvelé kritiky, ale aj zlatú platňu za predaj a to najlepšie z neho zaznieva každoročne na speváčkiných decembrových koncertoch.

žiadne príspevky na zobrazenie