Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto)

0
Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto)

11.7.2024 (SITA.sk) – Slovenskí policajti pomôžu udržiavať verejný poriadok počas Letných olympijských a paralympijských hier Paríž 2024. Prvých troch príslušníkov Policajného zboru služobnej kynológie vyslali do Francúzska v stredu 10. júla v ranných hodinách.

Špeciálne upravené vozidlá

Ako priblížilo ministerstvo vnútra, policajti išli do Francúzska terénnymi špeciálne upravenými vozidlami pick-up Toyota Hilux, a to pre komfort služobných psov.

Špeciálna úprava vozidiel umožňuje monitorovanie teploty v priestore psa. V boxoch je kamerový systém a psovod môže psa sledovať na samostatnom monitore,“ spresnil rezort vnútra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalších 11 príslušníkov hliadkovej služby Policajného zboru odchádza do Francúzska letecky. Policajtov vyprevadil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a viceprezident Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislav Polakovič.

Vyslanie slovenských policajtov na olympijské hry bolo reakciou na požiadavku Francúzska, ktoré žiadalo o vyslanie 24 policajtov, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby a rozdelení na dva turnusy. Francúzska strana žiadala aj vyslanie siedmich psovodov na tri turnusy.

Bezpečnostná situácia sa zmenila

Slovenskí policajti tak pomôžu pri zabezpečovaní verejného poriadku počas konania letných olympijských a paralympijských hier do 9. septembra. Traja príslušníci zo služobnej kynológie so psami špecializovanými na vyhľadávanie výbušnín budú vo Francúzsku do 28. júla, ďalších 11 policajtov sa vráti 11. augusta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minister vnútra pri vyprevádzaní policajtov podotkol, že olympijské hry boli vždy obdobím pokoja a mieru, no v súčasnosti sa bezpečnostná situácia vo svete zmenila a nie je pokojná ani mierová. Misia bude podľa neho preto veľmi dôležitá a verí, že sa slovenským policajtom podarí dobre reprezentovať Slovensko.

Touto cestou vám chcem vopred poďakovať za vašu prácu a verím, že bude všetko zabezpečené tak, aby tá bezpečnosť bola garantovaná pre všetkých – športovcov, organizátorov a pre každého jedného fanúšika,“ povedal minister vyslaným policajtom.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži, Minister vnútra SR, Policajti, Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie