Smeráci vyzývajú Sklenára k zverejneniu stavu zásob. Čo sa stalo so 120 mm muníciou, pýta sa Fico

0
Smeráci vyzývajú Sklenára k zverejneniu stavu zásob. Čo sa stalo so 120 mm muníciou, pýta sa Fico

18.5.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-SD opätovne vyzýva ministra obrany Martina Sklenára, aby zverejnil informácie o zabezpečení obranyschopnosti SR.

Smeráci vyzývajú Sklenára o zverejnenie stavu munície,

Informácie o darovanej munícií

Požadujú informácie o munícii a výzbroji, ktorá bola darovaná Ukrajine a žiadajú tiež informácie o stave zásob munície na Slovensku, ako aj o stave týchto zásob. V tlačovej správe o tom informoval predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Predseda strany Smer-SD si stojí za tým, že 26. februára 2022 vláda rozhodla o darovaní vojenského materiálu v hodnote 8,6 milióna eur zo zásob štátnych hmotných rezerv, a to aj napriek štvrtkovému vyjadreniu predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Jána Rudolfa.

Fico vysvetlil, že opakovane žiadal v Národnej rade (NR) SR, aby tieto informácie boli verejnosti poskytnuté, no vždy to bolo odmietnuté vládou.

Štátne hmotné rezervy

„Nech pán Rudolf odpovie, čo sa stalo so 120 mm muníciou, ktorá bola v skladoch štátnych hmotných rezerv, keď minister obrany Naď potvrdil, že darovali Ukrajine 12 000 kusov 120 mm munície,“ vyhlásil Fico.

Doplnil, že keďže je Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť momentálne nefunkčný, musí poslanecký klub Smeru prevziať iniciatívu a vykonať kontrolnú činnosť.

„Z titulu nadradenosti NR SR vláde SR žiadame ministra obrany o okamžité stretnutie sa s poslaneckým klubom strany Smer-SD k daným mimoriadne závažným témam,“ uzavrel Fico.

Viac k témam: Minister obrany SR, Munícia, Obranyschopnosť SR, Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť, Zásoby
Zdroj: SITA.sk – Smeráci vyzývajú Sklenára k zverejneniu stavu zásob. Čo sa stalo so 120 mm muníciou, pýta sa Fico © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu