Viete, čo boli španielske mušky a akú majú históriu?

Zloženie obľúbených afrodiziakálnych kvapiek sa líši v závislosti od ich výrobcu, účinok na ľudský organizmus majú však rovnaký. Rozprúdia krv v žilách, uvoľnia svaly, zrelaxujú myseľ a dodajú vám potrebnú energiu na závideniahodný výkon v posteli. Odkiaľ získali španielske mušky svoje zvláštne pomenovanie a môžu sa užívať dlhodobo?

Odkiaľ sa vzali španielske mušky?

Španielske mušky sa pôvodne naozaj získavali z hmyzu, a to z chrobákov zvaných pľuzgieriky lekárske. Tie
vylučujú látku kantaridín, ktorá bola v minulosti považovaná za potentné afrodiziakum. K španielskym muškám sa viaže zaujímavá história, kedy ich manželka cisára Augusta, Livia, potajomky podávala svojim rodinným príslušníkom. Tí sa následne nevedeli ubrániť účasti na hromadných orgiách, ktoré Livia sledovala a získanými informáciami vydierala svoje obete.

Kantaridín však v skutočnosti nezvýšil užívateľom libido, ale spôsobil návaly tepla a opuch genitálií v dôsledku otravy. Kantaridín je totižto jed, hoci sa jeho účinky po stáročia zamieňali za znak rastúcej sexuálnej túžby. Určite vás potešíme informáciou, že v moderných španielskych muškách sa táto látka nenachádza. Nahradili ju prírodne výťažky, aminokyseliny a vitamíny s obdobnými účinkami, ale bez nežiaducich dôsledkov.

Španielske mušky účinky

Moderné španielske muškyafrodiziakum pre ženy i mužov a konzumovať ich môžete neobmedzene, keďže sú dokonca zdraviu prospešné. Najrozšírenejšou prísadou španielskych mušiek je aminokyselina L-arginín, ktorá zlepší váš krvný obeh a uvoľní vaše telo i myseľ. Rovnaký účinok má na organizmus aj kyselina askorbová, ktorá navyše odbúra stres. Zinok býva taktiež častou prísadou v afrodiziakách, pretože je vitálnou zložkou pri tvorbe testosterónu. Okrem mužského libida zvýši aj kvalitu spermií.

Afrodiziakum pre ženy opäť zvykne obsahovať angeliku čínsku, ktorá sa po stáročia využíva na posilnenie ženského libida a plodnosti. Táto prísada sa môže nahradiť aj ženšenom s rovnakými účinkami. Maka zlepší náladu a prebudí libido u žien i mužov a o kvapky s touto prísadou sa môžete smelo podeliť. Ďalšími rozšírenými prísadami španielskych mušiek sú guarana a kofeín. Obe látky sú bohaté na antioxidanty a dodajú vám potrebnú energiu.

Blahodarné účinky španielskych mušiek sú overené a vy si môžete bez obáv vychutnať milovanie znásobené neutíchajúcou túžbou. Aby ste si svoj špeciálny večer užili naplno, zaobstarajte si aj iné pomôcky. Napríklad peknú sexy bielizeň, voňavý olej na masáž, sviečky či príjemnú hudbu. Ktovie, možno práve španielske mušky boli tou poslednou kvapkou, ktorú ste potrebovali k prebudeniu svojej fantázie.