Láka vás dovolenka v Španielsku? O týchto mestách ste možno ešte nepočuli

0
Láka vás dovolenka v Španielsku? O týchto mestách ste možno ešte nepočuli
Španielsko, zdroj: Pexels.com

Španielsko je snom mnohých cestovateľov, ktorí túžia po slnečných plážach, bohatom kultúrnom dedičstve a chutnej gastronómii. Španielsko sa pýši tým, že ponúka rozmanitú kombináciu histórie, slnkom zaliateho počasia a atraktívnych miest pre každého dobrodruha. 

O Madride a Barcelone počul každý z nás. Práve tieto destinácie sa tešia najväčšej obľube turistov a každoročne ich dokopy navštívi až 20 miliónov cestovateľov. Ak sa však chcete vyhnúť davom a masovému turizmu, odporúčame vám preskúmať tieto španielske mestá, ktoré nesklamú ani toho najnáročnejšieho turistu.

1. Valenica- mesto inovácie a gastronómie

Valencia
Valencia

Valencia je tretie najväčšie španielske mesto. Nachádza sa na západnom pobreží a je bohatá na svoje siahodlhé pláže. Najznámejšie sú práve pláže Malvarrosa a El Saler, ktoré sú ideálne na oddych a kúpanie sa. Pre turistov je Valencia prístupná aj vďaka medzinárodnému letisku, ktoré sa od centra nachádza iba 20 minút metrom.

Valencia sa pýši svojou modernosťou najmä vďaka jej komplexu kultúrnych a architektonických budov navrhnutých Santiagom Calatravom. Zahŕňa akvárium Oceanogràfic, múzeum vedy, opera Palau de les Arts Reina Sofía a futuristickú budovu Hemisfèric.

Valencia sa stala kolískou známeho španielskeho pokrmu s názvom Paella. Ten, kto Valenciu navštívi, by určite nemal vynechať toto skvelé jedlo Paella Valenciana a dopriať si ho spolu s nápojom s názvom Horchata. Ide o osviežujúci nápoj vyrobený z mandlí, ktorý sa často podáva so sladkým pečivom.

2. Alicante- mesto zábavy, ktoré nikdy nespí

Alicante
Alicante

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku s partiou kamarátov, ktorí sa vedia baviť, Alicante vás určite nesklame. Toto mesto žije celoročne, nakoľko tu študuje až 33-tisíc študentov, čo predstavuje približne jednu desatinu všetkých obyvateľov Alicante. Nachádza sa tu niekoľko univerzít a študentských štvrtí. Nočný život je bohatý, a nájdete ho na každom rohu. Ulice sú plné ľudí do neskorého rána a zábava tu nikdy nekončí. Koniec diskotéky je až vtedy, keď si sprievod ľudí vychutná východ slnka na známej pláži Postiguet alebo San Juan.

Okrem diskoték však Alicante ponúka aj skutočné historické klenoty. Nad mestom sa týči hrad Santa Bárbara a dotvára atmosféru každého výhľadu. Z oblasti gastronómie by sme vyzdvihli pochutinu turrón, turecký med plný sušeného ovocia, ktorý má práve v tomto meste niektoré zo svojich koreňov. V Alicante sa nachádza aj medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza len pol hodinu od centra mesta.

3. Sevilla- mesto kultúry

Sevilla
Sevilla, zdroj: Freepik.com

Presúvame sa do Andalúzie, a to konkrétne do mesta Sevilla. Ak máte v obľube spoznávanie cudzích kultúr, práve Sevilla bude vášmu srdcu blízka. Okrem výhodnej polohe centra mesta, len 10 km od letiska, je mesto plné úžasných historických budov, ako je Katedrála v Seville, Giralda (bývalý minaret), Alcázar (kráľovský palác v mudéjarskom štýle) a Plaza de España.

Okrem histórie je Sevilla typická pre jej festivaly. Nenechajte si ich ujsť ani mimo sezóny vďaka oslavám aprílového jarmoku či sprievodom Veľkej noci. Mesto je taktiež kolískou španielskeho flamenca. Či už máte chuť zatancovať si ho alebo si len užiť predstavenie, nebudete mať núdzu.

4. Granada- mesto histórie

Granada, zdroj: Pexels.com
Granada, zdroj: Pexels.com

Najznámejšou atrakciou Granady je Alhambra, nádherný arabský palácový komplex, ktorý je zároveň svetovým dedičstvom UNESCO. Palác je tak obrovský, že na jeho kompletnú prehliadku potrebujete 3 celé dni. Palác ponúka ukážku arabských architektonických prvkov. Na jeho návštevu je potrebné zakúpiť si lístok dopredu niekoľko mesiacov. Ak lístok nestihnete kúpiť, nezúfajte. Záhrady paláca Generalife sú sprístupnené všetkým a zadarmo.

Štvrť Albayzín je známa svojimi úzkymi uličkami, bielou architektúrou a atmosférou, ktorá je zachovaná zo stredovekého obdobia. Je to skvelé miesto na prechádzku a objavovanie tajomných kútov.

V Granade môžete ochutnať tradičnú španielsku arabicu, ktorá sa často podáva v miestnych kaviarňach spolu s niektorými sladkými dobrotami. Neváhajte a vyskúšajte aj skvelé tapas, ktoré sú obľúbené všetkými španielmi. Najbližšie letisko sa nachádza v Malage, len 1,5 hodiny od centra Granady.

5. Santiago de Compostela- mesto pútnikov

<yoastmark class=

Santiago de Compostela je cieľom známej pútnickej cesty, Camino de Santiago (Svätojakubská cesta), ktorá privádza pútnikov z celého sveta. Katedrála svätého Jakuba, kde sa údajne nachádzajú pozostatky apoštola Jakuba, je hlavnou atrakciou mesta. Táto impozantná stavba sa zaraďuje do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Staré mesto Santiaga je plné úzkych uličiek, kamenných budov a námestí, ktoré zachovávajú stredovekú atmosféru. Medzi významné miesta patria námestie Obradoiro, Hostal dos Reis Católicos (pôvodne nemocnica pre pútnikov, dnes luxusný hotel) a rôzne historické kostoly a kláštory.

Universidad de Santiago de Compostela je jednou z najstarších univerzít v Španielsku, založená v roku 1495. Má veľký vplyv na mesto a jeho kultúru, prinášajúc mladých ľudí a akademické aktivity. Letisko sa nachádza priamo v Santiagu, a to len 12km od centra mesta.

 

žiadne príspevky na zobrazenie