Správny výber stromčeka: Zaručený spôsob, ako si vytvoriť dokonalú sviatočnú atmosféru

0
Správny výber stromčeka: Zaručený spôsob, ako si vytvoriť dokonalú sviatočnú atmosféru

Vianoce, ktoré tu o pár týždňov máme v plnej paráde,  sú obdobím radosti, tepla a osláv. A nakoľko je ich najväčším symbolom stromček, oplatí sa jeho včasnému výberu venovať náležitú pozornosť. Oceníte to nielen vďaka jeho výhodnejšej cene, ale tiež dostupnosti vhodných modelov, z ktorých máte väčšiu šancu si vybrať pre vás ideálne riešenie.

Tradičný vianočný stromček na celý život

Ak si chcete ušetriť nielen peniaze, ale aj starosti s každoročným výberom stromčeka, je dobré investovať do naozaj kvalitného modelu, ktorý môžete využívať každú jednu sezónu. Reč je o tradičnom vianočnom stromčeku s ihličím v dokonalom umelom spracovaní.

Aby vám stromček ale naozaj dobre slúžil, zvážte pri výbere jeho aj veľkosť vzhľadom na priestor, do ktorého sa bude umiestňovať. Moderné vianočné stromčeky sú vyrobené z nehorľavých materiálov, viacvrstvových PVC a PE fólií. Konštrukcia a stojan je zhotovený z pevnej ocele, takže stromček toho vydrží viac než dosť.

3D Vianočné stromčeky

Pre tých, ktorí hľadajú moderný a netradičný prístup k vianočnému dekorovaniu, sú skvelou voľbou nádherné 3D vianočné stromčeky. Tak ako tie klasickejšie, aj 3D modely sú skladateľné, čo uľahčuje ich skladovanie a celkovú manipuláciu s nimi. Najväčšou výhodou týchto modelov je však ich vzhľad, ktorý sa s tým prírodným stotožňuje na 100 %. Oživiť interiér s nimi si môžete aj prostredníctvom možnosti výberu viacerých farieb, zasneženia a dokonca inštalovaného osvetlenia.

Kam vianočný stromček umiestniť?

Pod správnu sviatočnú náladu sa podpisuje nielen samotný typ stromčeka, ale aj priestor, v ktorom sa ho rozhodnete umiestniť. Ideálne preto je, ak vďaka svojmu nádhernému tvaru a ihličiu vytvára s modernou obývacou stenou príjemnú harmóniu.

Dôležité je samozrejme umiestniť stromček tak, aby bol stredobodom miestnosti. Ak ho chcete osvetliť, musíte zvážiť blízkosť zdroja elektrickej energie, prípadne si zvoliť sviečky na batérie, ktoré majú ovládanie a časovač, takže je postarané nielen o krásu, ale aj bezpečnosť stromčeka.

Mimochodom, vedeli ste, že tradícia zdobenia stromčeka sa datuje do 16. storočia? Podľa dostupných zdrojov bol prvý známy zdobený vianočný stromček postavený v roku 1419 v meste Freiburg v Nemecku. Avšak popularita tohto zvyku sa stala široko rozšírenou až v 19. storočí, keď princ Albert, manžel britskej kráľovnej Viktórie, predstavil zdobený vianočný stromček v Anglicku. Táto tradícia sa potom šírila po celom svete a stala sa jednou z najcharakteristickejších a najobľúbenejších súčastí vianočných osláv.

Napriek tomu, že správnu atmosféru domova tvoria najmä jeho obyvatelia, asi žiadne Vianoce sa nezaobídu bez stromčeka, ktorý je ich najväčším symbolom. Aby preto boli vaše sviatky nielen pokojné, ale aj krásne, práve teraz je ideálny čas na výber stromčeka, s ktorým budete naozaj spokojní.

Zdroj obrázka: Al More/Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu