Sprievodca: Nákup dámskej trekingovej obuvi

0
Sprievodca: Nákup dámskej trekingovej obuvi
Potrebujete turistické topánky alebo vychádzkovú obuv? Či už plánujete prechádzku do kopca alebo len klasickú turistiku, trek v doline alebo vo vysokých horách, vaša obuv musí byť na daný terén a účel vhodná. Tu je návod, ako nájsť tú najlepšiu dámsku turistickú obuv do akéhokoľvek terénu.

Na čo sa pri kúpe dámskej turistickej obuvi zamerať?

Ak hľadáte nové turistické topánky, mali by ste mať na pamäti hneď niekoľko vecí. Ešte pred tým, než vôbec začnete hľadať vhodné topánky, dôkladne sa zamyslite, akým spôsobom budete turistickú obuv najviac využívať. Je dobré mať univerzálny pár turistických topánok, ktoré sú dostatočne všestranné na to, aby sa dali použiť na rôzne aktivity. Ak ale turistiku beriete vážne, možno budete potrebovať viac druhov obuvi.

Ako si vybrať vhodný strih dámskej turistickej obuvi?

Bez ohľadu na druh topánok, dámska turistická obuv vám musí vždy perfektne padnúť. Mali by ste byť schopní hýbať prstami na nohách a topánky by mali byť priliehavé, ale nie príliš tesné. Ich nosenie by teda nemalo v žiadnom prípade byť bolestivé. To je skutočne dôležité, pretože nechcete ísť na niekoľkohodinovú túru v topánkach, ktoré vám dobre nesedia. Pri výbere obuvi tiež skúste simulovať kráčanie z prudkého kopca. Na základe toho lepšie zistíte, či vás topánky nebudú tlačiť. To vie byť obzvlášť nepríjemné najmä vtedy, keď zostupujete zo strmého kopca.

Samozrejme, dôležité je v tomto prípade tiež vedieť, kedy je najlepší čas dňa na kúpu novej turistickej obuvi. Nové topánky odporúčame kupovať v neskorých popoludňajších alebo večerných hodinách, pretože počas dňa vám nohy budú opúchať. V opačnom prípade sa môže stať, že si kúpite topánky, ktoré vám síce pôvodne sedeli dobre, no po pár hodinách nosenia ich nebudete vedieť vystáť.

Aký význam má podrážka a priľnavosť?

Keď hľadáte dobrú turistickú topánku, trakcia je jednou z najdôležitejších vlastností. Topánka s dobrou trakciou vás totiž udrží v bezpečí na asfaltových i lesných cestách, a to či už kráčate alebo bežíte. Existuje niekoľko vecí, na ktoré sa môžete v tomto prípade zamerať. Najprv sa uistite, že podrážky topánok majú hlboký dezén. To vám pomôže lepšie priľnúť k zemi a zabrániť šmyku. Následne je dôležité vybrať tú dámsku turistickú obuv, ktorá má podrážky vyrobené z gumy. Získate tak trakciu za takmer akýchkoľvek podmienok.

Rovnako dôležitý je v tomto prípade aj terén. Budete chodiť po asfalte alebo po lesnej, či dokonca kamenistej ceste? Ide skutočne o kompromis medzi komfortom a bezpečnosťou. Čím ťažším terénom pôjdete, tým tvrdšiu podrážku potrebujete.

Mali by ste si kúpiť nepremokavé dámske turistické topánky?

V dnešnej dobe existuje toľko možností, ako si vybrať dámsku turistickú obuv. Jedným z dôležitých faktorov je aj to, či chcete a potrebujete nepremokavé topánky. Mať nepremokavé topánky je rozhodne veľká výhoda, pretože keď už ste na túre, nechcete chodiť s mokrými nohami.

Dávajte si však pozor na rozdiel medzi nepremokavým a vodeodolným. Obe vlastnosti sú skvelé, ale skutočne v suchu vás udržia iba vodotesné topánky. Nepremokavosť znamená, že topánky odolajú krátkemu dažďu, avšak v prípade, že by ste mu museli čeliť dlhšie, môžete byť sklamaní.

Nech už hľadáte akúkoľvek dámsku turistickú obuv na akúkoľvek príležitosť, na CCC nájdete široký sortiment dámskej obuvi na ľahké prechádzky i na niekoľkohodinové treky. Vybrať si môžete z množstva zaujímavých modelov a farieb, ktoré perfektne doplnia vaše športové outfity.

žiadne príspevky na zobrazenie