Stala sa symbolom vojny: Učiteľka takmer prišla o oko, takto vyzerá teraz! FOTO

0
Stala sa symbolom vojny: Učiteľka takmer prišla o oko, takto vyzerá teraz! FOTO

Olena Kurylo sa stala akýmsi symbolom vojny na Ukrajine. Mnohí ľudia prišli o svoje domovy a ona takmer aj o zrak. Jej fotografia obletela celý svet.

Učiteľka Olena Kurylo, ktorá je polovičná Ruská pochádzajúca z Charkova, pocítila neuveriteľnú krutosť vojny. Ruské raketové útoky ju takmer pripravili o zrak.

Sklo jej poranilo pravé oko, nehovoriac o tom, že stovky jeho častíc zostali v koži. Určite vám bude známa fotografia ženy, ktorá má obviazané čelo a oko.

The Mail on Sunday však priniesol potešujúcu správu. Podarilo sa jej utiecť do Poľska, kde sa dočkala veľkej pomoci. Podstúpila operáciu a odborníci boli schopní zachrániť jej podstatnú časť zraku. Poškodené oko vyplnili silikónovým olejom.

Zatiaľ však nie je jasné, či sa jej zrak vráti úplne. Lekári však dúfajú v to najlepšie. “Možno budem musieť podstúpiť ďalšie tri operácie,“ ozrejmila Olena ten horší scenár.

“Od chvíle, keď som sa rozhodla prísť do Poľska, vždy som mala nádej a tá nikdy nezmizla. Verím, že sa mi vráti všetka moja vízia, alebo aspoň jej väčšina,“ povedala.

Hoci sa dočkala vytúženej operácie a pomoci, nemá to vôbec ľahké. Prevrátil sa jej život na ruby, prišla o svoj domov, skrývala sa v protibombovom úkryte a čelila ruským raketovým útokom. Kvôli tomu sa dodnes budí z nechutných a bolestivých nočných môr a čaká ju ďalší nepriateľ -posttraumatický syndróm.

Túži sa vrátiť do svojej milovanej krajiny, no momentálne to nie je možné. „Ale môžem sa vrátiť len vtedy, keď sa veci zlepšia – a aj tak možno budem musieť žiť na západe Ukrajiny,“ vysvetlila.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Times and The Sunday Times (@thetimes)

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu