Starostlivosť o vlasy nie je žiadna veda. Stačí sa riadiť niekoľkými tipmi a mať správnu výbavu

1
Starostlivosť o vlasy nie je žiadna veda. Stačí sa riadiť niekoľkými tipmi a mať správnu výbavu

S prichádzajúcim letom pribúdajú starosti so starostlivosťou o vzhľad našich vlasov. Bodaj by nie! Veď nejednej slečne alebo dáme dodajú zdravé vlasy pocit ženskosti a vyjadrujú jej sebavedomie. Po zime sú však poškodené od mrazu, častých prikrývok hlavy a chýba im potrebná sila.

Aprílové počasie navyše často trvá celú jar, takže potrebná starostlivosť o vlasy je ešte náročnejšia. Poďme sa pozrieť na niekoľko tipov, ako dodať vlasom energiu a krásu. Poznáte ich?

Správne česanie je základ

Všetko sa začína výberom správneho hrebeňa alebo kefy. Vyberáme často podľa účesu, ale nemenej dôležitý je váš typ vlasov. Suché potrebujú kefu s hustými štetinami, aby stimulovala mazové žľazy. Husté a kučeravé vlasy, naopak, ocenia hrebeň so stredne riedkymi zubami. Ak sa však vaše vlasy rady strapatia, používajte najlepšie kefu s pružnými štetinami, ktorá bude vlasy menej namáhať. Pre podobné prípady môže byť vhodný aj vlasový olej a dnes existujú dokonca už aj špeciálne prípravky na rozčesávanie.

Umyté vlasy alebo dobre umyté vlasy?

Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, veľa z nás umývanie vlasov podceňuje. Niekomu to vyhovuje pravidelne každý deň, niekomu zase stačí raz za tri dni. To hlavné je však spôsob umývania! Častou chybou je príliš veľké množstvo šampónu. Ideálne je množstvo jednej čajovej lyžičky. Vaše vlasy viac šampónu ani nepostrehnú a zvyšok iba stečie.

Šampón najprv napeňte v dlaniach a pri nanášaní sa sústreďte na pokožku hlavy, nie na vlasy po celej dĺžke. Pamätajte aj na radu profesionálnych stylistov: Oplachovaniu by ste mali venovať 3x viac času ako nanášaniu šampónu. Jedine tak umyjete všetok prach a zvyšky stylingových prípravkov.

Mokré vlasy = zraniteľné vlasy

Šetrné zaobchádzanie s vlasmi je pri sušení veľmi dôležité. Každý nesprávny krok sa na vlasoch podpíše. Vlasy preto po kúpeli nikdy nedrhnite uterákom! Vyvarujte sa tiež sťahovania mokrých vlasov do gumičky a určite si s mokrou hlavou nechoďte ľahnúť.

Najlepšie bude vlasom v klasickom turbane z uteráka alebo keď ich vysušíte fénom. No aj pri výbere fénu buďte obozretní. Bežné vysokoteplotné vysúšanie môže vlasy doslova zabíjať a spôsobuje tvorbu lupín, pretože príliš vysušuje aj pokožku hlavy. Poobzerajte sa preto po fénoch, ktoré majú programy starajúce sa o kvalitu pokožky.

Prečítajte si aj:Tajomstvo kapsulového šatníka

Neviete, po akom siahnuť?

Kandidátom číslo jedna by mohol byť najnovší fén EH-NA63 od spoločnosti Panasonic. Pracuje s revolučnou technológiou častíc nanoe™, ktoré prinášajú vašim vlasom zdravú vlhkosť, zvyšujú ich lesk a udržujú zdravú pokožku hlavy vďaka pozvoľnému vysúšaniu od stredu jadra vlasu.

Rovnako ako pri verzii EH-NA65 k nemu dostanete v balení aj difuzér pre ľahké vysúšanie vlnitých vlasov. V ponuke Panasonicu si na svoje prídu aj skutočne citlivé vlasy, a to vďaka prémiovému modelu radu nanoe™ – fénu EH-NA98. Oproti lacnejšiemu modelu má navyše technológiu Double Mineral. Dve elektródy uvoľňujú ióny zinku a pomáhajú chrániť vlasy.

Navyše režim Scalp sa postará o pokožku hlavy a mód Skin Care vám zase na záver vysúšania pomôže so starostlivosťou o tvár. Jemnejší prúd s časticami nano a minerálmi vám perfektne hydratuje pleť. Tak na zdravie vašich vlasov!

Modely Panasonic EH-NA63 a EH-NA65 kúpite od 99 EUR.
Model Panasonic EH-NA98 kúpite za 199 EUR.

Viac informácií na www.panasonic.sk

Ohodnoťte článok

0

Predošlý Nová magnetická rezonancia v NÚSCH, a.s.
Pokračovať Katolícka univerzita ocenila osobnosti
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu