Súd s Dobroslavom Trnkom pokračuje, začali prehrávať utajované nahrávky Gorila

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Na Okresnom súde Bratislava I v stredu pokračuje súdny proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze zatajovania nahrávky Gorila.

Súd začal v rámci dokazovania za prítomnosti obžalovaného prehrávať predmetné nahrávky, ktoré majú celkovo približne 39 hodín. Prehrané však pravdepodobne budú len vybrané pasáže, ktoré budú požadovať procesné strany.

Kauza Gorila

Dobroslav Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Dobroslav Trnka podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Dobroslav Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode a vinu odmieta.

Viac k témam: Kauza Gorila, Súdny proces, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd s Dobroslavom Trnkom pokračuje, začali prehrávať utajované nahrávky Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.