Sudkyňa Cviková bude čeliť disciplinárke, mala prijímať úplatky a napísať rozsudok v prospech Kočnera

0
Sudkyňa Cviková bude čeliť disciplinárke, mala prijímať úplatky a napísať rozsudok v prospech Kočnera

1.10.2022 (Webnoviny.sk) – Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR by sa v stredu (5. októbra) mal zaoberať sudkyňou Okresného súdu Bratislava I Denisou Cviková, ktorá figuruje v kauze miliónových televíznych zmeniek.

Cviková mala prijímať úplatky

Pojednávanie v tejto veci bolo už vytýčené na jún tohto roku, muselo však byť nakoniec odročené. Sudkyňa totiž nemala pri predvolaní zachovanú zákonnú lehotu na prípravu.

Podnet na disciplinárne stíhanie Cvikovej podal predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Dôvodom je závažné disciplinárne previnenie, ktoré je podľa neho nezlučiteľné s funkciou sudcu.

Sudkyňu Denisu Cvikovú zadržali a obvinili z prijímania úplatku v rámci policajnej akcie Búrka v marci 2020. Do októbra daného roku bola aj väzobne stíhaná.

Rozsudok v prospech Kočnera

Podľa medializovanej komunikácie z aplikácie Threema poverila bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská Denisu Cvikovú, aby pomohla ďalšej sudkyni, konkrétne Zuzane M. z Okresného súdu Bratislava V, vypracovať rozsudok v kauze sporu o zmenku za osem miliónov eur.

Konkrétne daný rozsudok prikázal vyplatiť zmenku v prospech dnes už odsúdeného podnikateľa Mariana Kočnera. Cviková podľa komunikácie mala dostať aj časť finančnej odmeny určenej pre Moniku Jankovskú.

Viac k témam: Akcia Búrka, Disciplinárne konanie, Súdy, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sudkyňa Cviková bude čeliť disciplinárke, mala prijímať úplatky a napísať rozsudok v prospech Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu