Surfistka Diazová tragicky zahynula pri tréningu, na pláži ju zasiahol blesk

0
Surfistka Diazová tragicky zahynula pri tréningu, na pláži ju zasiahol blesk

22.3.2021 (Webnoviny.sk) – Tešila sa na možnú účasť v novej olympijskej disciplíne v tomto roku v Tokiu, ale jej život ukončil krutý osud. Iba 22-ročná salvádorská surfistka Katherine Diazová tragicky zahynula po zásahu bleskom.

Incident sa odohral na pláži El Tunco v Salvádore, kde sa talentovaná športovkyňa pripravovala na kvalifikačné preteky. Tie jej mohli vyniesť účasť na OH v Tokiu. Informoval o tom portál BBC Sport.

Stelesňovala radosť i energiu

„Katherine stelesňovala radosť a energiu, vďaka ktorej je surfovanie také výnimočné a úžasné pre nás všetkých,“ uviedla Medzinárodná asociácia pre surfovanie (ISA) vo svojom vyhlásení. Podľa ISA Diazová bola surfistka medzinárodných parametrov a globálna veľvyslankyňa svojej krajiny vo svete.

„Mala svoju vysokú úroveň a s hrdosťou reprezentovala na Svetových hrách v surfovaní ako aj na majstrovstvách sveta v v tomto športe. Vyslovujeme úprimnú sústrasť jej rodine, surferom v Salvádore a všetkým športovcom v medzinárodnej komunite v tomto športe,“ doplnila ISA.

Smutnú správu zverejnil brat

Diazovej brat, Jose „Bamba“ Diaz, zverejnil na Instagrame smutnú správu: „Budeme ťa vždy nosiť vo svojich srdciach. Boh sa rozhodol, že si ťa vezme už teraz. Navždy zostaneš moja milovaná sestra a už v tejto chvíli mi veľmi chýbaš.“

Surfovanie by sa malo tento rok na olympiáde v Tokiu predstaviť ako jeden z piatich nových športov pod piatimi kruhmi. V programe OH budú prvýkrát aj karate, skejtbording a športové lezenie. Bejzbal so softbalom sa do olympijského programu vrátia po dvanástich rokoch.

Viac k témam: OH 2020 Tokio, olympiáda, surfing, surfovanie, tragédia
Zdroj: Webnoviny.sk – Surfistka Diazová tragicky zahynula pri tréningu, na pláži ju zasiahol blesk © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu