Syna zobral od matky a odišiel s ním na neznáme miesto. Obvineného z únosu vlastného dieťaťa dopravili na Slovensko

0
Syna zobral od matky a odišiel s ním na neznáme miesto. Obvineného z únosu vlastného dieťaťa dopravili na Slovensko

8.7.2024 (SITA.sk) – Slovenskí policajti v pondelok prevzali od rakúskych kolegov muža, ktorý je obvinený z trestných činov únosu a vydierania. Ako informoval hovorca policajného prezídia Roman Hájek, po mužovi pátrali od decembra minulého roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

So svojím trojročným dieťaťom totiž odišiel na neznáme miesto a neodovzdal ho jeho matke, ktorá ho mala v osobnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu. Vo februári tohto roku na neho súd vydal medzinárodný aj európsky zatýkací rozkaz.

„Koncom júna tohto roka bol muž zadržaný na letisku vo Viedni po prílete z Gruzínska na základe záznamu v Schengenskom informačnom systéme. Krajský súd v Korneuburgu rozhodnutím schválil jeho vydanie na Slovensko na trestné stíhanie, s hrozbou trestu až 10 rokov väzenia.” povedal Hájek. Doplnil, že prípad sa podarilo vyriešiť vďaka spolupráci a výmene informácií medzi národnými ústredňami systému výmeny informácií SIRENE Rakúsko a Slovensko.

Viac k témam: Dieťa, európsky zatýkací rozkaz, hovorca policajného prezídia, medzinárodný zatýkací rozkaz, obvinený, Únos dieťaťa, Vydieranie
Zdroj: SITA.sk – Syna zobral od matky a odišiel s ním na neznáme miesto. Obvineného z únosu vlastného dieťaťa dopravili na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie