Taraba: Vďaka novej trestnej politike bude na Slovensku spravodlivosť vykonávaná rýchlejšie a efektívnejšie (video)

0
Taraba: Vďaka novej trestnej politike bude na Slovensku spravodlivosť vykonávaná rýchlejšie a efektívnejšie (video)

5.7.2024 (SITA.sk) – Rozhodnutie Ústavného súdu SR k novele Trestného zákona znamená návrat medzi civilizované štáty. Uviedol to na tlačovej besede minister životného prostredia Tomáš Taraba (SNS).

„To, čo sa včera udialo je porážka všetkých protivládnych médií a je to porážka celej opozície na čele s Čaputovou. Dnešným dňom na Slovensku vzniká právny štát,” vyhlásil Taraba s tým, že vďaka novej trestnej politike bude na Slovensku spravodlivosť vykonávaná rýchlejšie a efektívnejšie.

Spomenul aj atentát

Zároveň uviedol, že či si toto rozhodnutie všimnú aj zahraničné médiá, ktoré boli kŕmené falošnými naratívmi, ako sa na Slovensku unáša právny štát.

„Koalícia má byť na čo hrdá, pretože sme naozaj zviedli dôležité boje, žiaľ, ich obeťou sa stal predseda vlády Robert Fico, ale zviedli sme aj boje vo všetkých oblastiach,” spomína minister.

Slovenská opozícia je hysterická

Vo svojom statuse deň predtým uviedol, že opozícia klamala celú Európu a aj národ o nejakej protiústavnosti. Celé mesiace robili revolúciu v uliciach a blokovali parlament, aby sa nemohli prijímať zákony prospešné pre ľudí.

„Toto všetko je dôkaz, že slovenská opozícia je hysterická, plná emócií a nenávisti, ale vo svojej podstate je nekompetentná, čoho dôkazom je dnešný rozsudok. Rovnakú hystériu robia pri každom jednom rozhodnutí našej vlády, ale aj pri agende MŽP SR,” uviedol.

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Novela Trestného zákona, Opozícia
Zdroj: SITA.sk – Taraba: Vďaka novej trestnej politike bude na Slovensku spravodlivosť vykonávaná rýchlejšie a efektívnejšie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie