Termín júnových volieb je podľa Sulíka v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu

0
Termín júnových volieb je podľa Sulíka v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu

17.2.2023 (SITA.sk) – Termín júnových volieb je v rukách prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu. V tlačovej správe to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS). Predseda SaS Richard Sulík pripomenul, že súhlasili s kompromisom, ktorým bola dohoda na septembrovom termíne volieb, s čím súhlasila aj prezidentka.

„Opakovane sme vraveli, že budeme súhlasiť aj s júnovým termínom, ak príde k dohode bývalých koaličných partnerov. Dokonca sme k tomu zorganizovali aj stretnutie, na ktoré neprišiel nikto zo zástupcov OĽaNO či Za ľudí. Vyjadrenie Igora Matoviča, že budú súhlasiť s júnovým termínom, ak prezidentka vymenuje úradnícku vládu, však celú situáciu mení,“ dodal Sulík s tým, že riešenie má v rukách prezidentka.

„Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu a prakticky celý parlament vrátane SaS odsúhlasí predčasné voľby na jún,“ vyhlásil Sulík.

Viac k témam: Podpredseda strany SaS, Predčasné voľby, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Termín júnových volieb je podľa Sulíka v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu