Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY MAGAZÍN ODPORÚČANÉ TESTOVANIE VYCHYTÁVKY

Testovali sme moderný “hrnček, var”

Zdieľať

Počuli ste už o MioMate? My v redakcii akčných žien sme mali možnosť vyskúšať ho. A tak sme ho dali kolovať trom akčným dámam. Prvá z nich bola Barbora Jelinek, mama dvoch chlapcov, ktorá vedie blog Z denníka reumamy. Druhá je mladučká Dominika Bleščáková a tretia je mama 4 detí, redaktorka a stylistka Alexandra Vrábelová.

Čo na MioMat povedali? Ako sa im páčil? Ako sa im používal? Čo s nám dokázali navariť? Odpovedali na týchto osem otázok:

Ako sa zvyknete stravovať? Čo si varíte najradšej? 

Barbora: Milujem polievky. Dokážem ich jesť celý deň a teraz, v zimnom období, ich mám úplne najradšej. Príjemne zahrejú organizmus. Mám ich rada z akejkoľvek zeleniny a v obľube mám aj krémové.

Foto: Barbora Jelinek – Z denníka reumamy

Dominika: Záleží mi na tom, aby som sa stravovala zdravo, vyvážene a plnohodnotne. Bojujem s určitými chronickými ochoreniami, a práve strava je alfou a omegou mojej liečby. Už odmalička veľmi neobľubujem mäso, uprednostňujem ovocie, zeleninu, mliečne výrobky a obiloviny. Najradšej mám husté krémové polievky – najmä hokkaidovú, batátovú, brokolicovú či hráškovú. Mám obrovskú slabosť na sladké, práve preto začínam každý jeden deň miskou horúcej ovsenej kaše s ovocím.

Alexandra: Keďže moje deti sú dosť prieberčivé, snažím sa variť jedlá, ktoré im chutia a ktoré viem, že zjedia, napríklad kuracie mäso, ryby, francúzske zemiaky, panenku, strukoviny, hráškovú či mrkvovú polievku.

Ako sa vám páčilo testovanie s MioMat?

Barbora: Bolo to super a prekvapilo ma, aké je to jednoduché. Pozrite si recenziu od Barbory na Instagrame.

Dominika: Po MioMate pokukujem už veľmi dlho. Ako som spomenula vyššie, milujem krémové polievky a veľmi ma zaujalo, že práve MioMat je na ne ako stvorený. Pri príprave polievok som s ním bola veľmi spokojná. Stačilo nakrájať ľubovoľnú zeleninu, doliať vodu, pridať koreniny a MioMat si varil sám, bez akejkoľvek potreby kontrolovať ho. Priznám sa, často popri varení robím viacero vecí naraz, a tak sa mi neraz stalo, že mi niečo vykypelo. To sa mi s MioMatom nemohlo stať, takže to považujem za obrovské plus.

Domi Bleščáková, foto: Juraj Berta

Alexandra: Bola to úplne nová skúsenosť a som rada, že som sa na to dala, lebo krémové polievky som nezvykla robiť, takže bola to zmena, čo privítal najmä môj muž (úsmev).

Vedeli by ste ho použiť hneď alebo ste si študovali návod?

Barbora: Ešte keď som ho nemala, chytala som sa za hlavu že pri tom budem maturovať, no vedela som ho použiť aj bez návodu. Je veľmi jednoduchý na ovládanie.

Dominika: Vedela som ho použiť hneď, návod som neštudovala. Veď v podstate stačí len vložiť potrebné suroviny, zaliať po rysku a stlačiť príslušný gombík. Nič zložité.

Alexandra: Návod som si radšej pozrela, aby som niečo nepokazila:) Ale bol úplne jednoduchý – stačilo zapojiť do elektriny, nahádzať pokrájané ingrediencie, prikryť a zapnúť gombík.

Má podľa vás miesto na každodenné využitie v kuchyni?

Barbora: Myslím, že u koho ako. Samozrejme, že každý deň ho nevyužije asi každý. No ja si to viem predstaviť na už spomínané polievky. A určite je super pri prvých príkrmoch.

Dominika: MioMat má určite miesto na každodenné využitie, nakoľko si myslím, že vždy aspoň jeden z chodov, na ktoré je určený (rastlinné mlieko, polievky, kaše či smoothie) počas dňa konzumujeme. 

Alexandra: Určite áno. Viem si predstaviť, že by som skúšala robiť rôzne polievky a najmä teraz, keď máme s manželom homeoffice, varím častejšie. Vďaka jednoduchému narábaniu a čisteniu sa toho nemusí báť žiadna gazdinká.

Dominika Bleščáková, foto: Juraj Berta

Čo dobrého ste s MioMatom uvarili? 

Barbora: Batátovú polievku podľa receptu z priloženej knižky.

Dominika: Snažila som sa otestovať všetky jeho funkcie, takže som si spravila taký “jeden deň na tanieri s MioMatom”. Na raňajky som si uvarila pšenovú kašu s orieškami a jabĺčkom, tam som asi zvolila nesprávny pomer surovín, pretože kaša bola veľmi riedka. Chuťovo bola však veľmi dobrá. Na obed som robila pyré zo zemiakov, brokolice a karfiolu, na olovrant mangové smoothie a na večeru raw mrkvovú polievku. Všetky chody okrem spomínanej kaše vyšli na 1*.

Prečítajte si aj: Rýchle raňajky či obed? Máme skvelý návod!

Alexandra: Ako prvé som si pripravila smoothie z jabĺk a pomaranču. Na obed som spravila cesnakovú polievku zo zemiakov a cesnaku. Na druhý deň som spravila hráškovú polievku s brokolicou. A nakoniec som vyskúšala ešte banánové mlieko s orechami. To chutilo deťom asi najviac.

Foto: Alexandra Vrábelová

Čo by ste rady ešte vyskúšali, ak by ste ho mali dlhšie?

Barbora: Určite rastlinné mlieka, keďže živočíšne nepijem zo zdravotných dôvodov. Mám rada kokosové a mandľové. Na to by som MioMat využívala naozaj často.

Dominika: Jediné, čo som nestihla vyskúšať, bolo rastlinné mlieko.

Alexandra: Asi by som vyskúšala niečo sladkého – kaše alebo lievance.

Brokolicovo hrášková polievka, foto: Alexandra Vrábelová

Čo sa vám na ňom páčilo najviac?

Barbora: Určite už spomínané jednoduché ovládanie a úsporu času. Zeleninu som len ošúpala, nakrájala a MioMat všetko ostatné spravil za mňa. A nechcem opomenúť aj ľahkú údržbu, umývanie.

Dominika: Páčilo sa mi jednoduché obsluhovanie aj následné čistenie. Rovnako oceňujem, že sa skladá len z 3 častí (vrátane kábla), čiže človek sa nemusí trápiť zo zložitým skladaním a čistením. 

Alexandra: To, že dokáže mixovať veci a zároveň ich aj uvariť do hotového pokrmu. S ničím podobným som sa predtým nestretla.

Cesnaková polievka, foto: Alexandra Vrábelová

Je niečo, čo vám na ňom chýbalo?

Barbora: Nie. Nič také som nepostrehla. MioMat je svojou jednoduchosťou a nenápadnosťou dokonalý. Ušetrí čas a pri rastlinných mliekach určite aj financie

Dominika: Za jediné drobné mínus považujem fakt, že sa v ňom dá variť len vo väčších množstvách. Nakoľko voda musí byť vždy medzi ryskami, čo je podľa môjho odhadu tak cca 1 l, nie je možné pripraviť porciu len pre jednu osobu. Nakoľko ja varím zvyčajne sama pre seba, toto mi prišlo ako nevýhoda. Avšak naopak v rodinách to určite ocenia, nakoľko nemusia variť na niekoľko ráz a MioMat pripraví hneď niekoľko porcií naraz. 

Alexandra: Privítala by som možno iný objem, resp. trochu mi prekážalo, že bolo treba doliať určité množstvo vody, čiže nepodarilo sa mi spraviť úplne husté pokrmy. Ale možno bolo treba pridať ešte viac surovín.

Pozrite si aj video Barbory Jelinek, Z denníka reumamy na Instagrame.

Chceli by ste tento skvelý “hrnček, var” aj vy?:)

Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

1 Komentár

  1. Stanislav 25 januára, 2021

    Kde ho kúpim ?

Zanechaj nám svoj komentár