Tip na roasted coffee? Pražiareň kávy KAAN

0
Tip na roasted coffee? Pražiareň kávy KAAN

KAAN je pražiareň kávy z Prešova. Založil ju mladý manželský pár, ktorý premenil sen o vlastnej pražiarni na skutočnosť. Názov KAAN preto vznikol spojením ich mien – Karol a Anna. Sú „tí žltí“. Ľahko ich totiž spoznáte podľa žltej farby ich kávových balíčkov, ako aj celého brandu.

„Milujeme kávu a všetko čo je s kávou spojené. Sme tu pre tých, ktorí radi objavujú čaro kvalitnej kávy, ktorá sa dá pripraviť aj doma.“

Karol a Anna sa zameriavajú na výberové kávy, čo sú kávy s vysokým bodovým ohodnotením (nad 82 bodov). Znamená to, že tieto kávy sú vysoko kvalitné a chuťovo sú úplne niekde inde ako klasické lacné supermarketové kávy. V ich ponuke nenájdete prepražené čierne kávy so spálenou arómou.

Káva je totiž ovocie a tak k nej aj pristupujeme. Pražíme svetlo až stredne tmavo a z kávy sa snažíme vytiahnuť chuť, na ktorú má potenciál vzhľadom na jej odrodu, pôvod a spracovanie. V našich kávach nájdete krásne tóny, čokolády, orieškov, či rôzneho ovocia,“ hovorí Karol.

„Ctíme si prácu farmárov a spracovateľov kávy a dbáme na pôvod kávových zŕn a na ich kvalitu.“

„Pri každej našej káve nájdete jej detailný popis. Presné informácie o jej pôvode vrátane zaujímavostí z daného regiónu, či o konkrétnom farmárovi. Nájdete tam aj informácie o odrode kávy, či dátume jej zberu, ktorý je primárne vykonávaný ručne, čo taktiež zvyšuje kvalitu a chuť výslednej kávy,“ hovoria.

Káva už totiž dávno nie je iba o nabudení

„Naším cieľom je dopriať vám svoju chvíľku pohody so šálkou kvalitnej kávy. V ponuke máme naozaj rôznorodú ponuku, aby si každý našiel to svoje,“ hovorí Anna.

Ak máte radi ovocnejšie kávy, v KAAN majú širokú ponuku 100% arabíc z rôznych krajín, s rôznymi spracovaniami a chuťovými profilmi, vrátane experimentálnych káv ako mangovú alebo kokosovú fermentáciu. Môžete si vybrať aj podľa formy prípravy, ktorú preferujete – na espresso (vrátane automatického kávovaru) alebo na filter. Niektoré druhy káv pražíme spôsobom „omni“, čo znamená, že sa hodia prípravou aj na espresso aj na filter.

Naopak, ak máte radi skôr čokoládové a orieškové tóny, máme v ponuke espresso blendy alebo 100% arabicy z Brazílie vhodné aj na pákový, aj na automatický kávovar.

Prečítajte si aj rozhovor s Karolom a Annou

Urobte si z pitia kávy rituál, ktorý vám zlepší deň

Keďže aktuálnym trendom je príprava filtrovanej kávy, na ich e-shope nájdete aj rôzne doplnky na prípravu kávy, ktoré sa hodia nielen profesionálnym baristom, ale sú aj pre vás, ktorí si radi pripravujete kávu doma a chcete vyskúšať niečo nové. Nájdite si chvíľku pre seba a pripravte si kvalitnú voňavú kávu z našej pražiarne KAAN. Vychutnajte si každú dúšok a uvidíte ako vám zlepší deň.

KAAN je aj pre kaviarne a kancelárie

Ak máte kaviareň, zaraďte do svojej ponuky výberovú kávu zo slovenskej pražiarne a odlíšte sa tak od konkurencie. Ľudia milujú lokálne produkty a určite ocenia aj lokálnu kávu.

„Alebo ju ponúknite svojim klientom vo vašej kancelárii. Ale musíme vás varovať, možno sa vám zvýši spotreba kávy v kancelárii,“ hovorí s úsmevom Anna.

žiadne príspevky na zobrazenie