Tipy ako bicyklovať v lete

0
Tipy ako bicyklovať v lete
Tieto tipy vám pomôžu ak chcete bicyklovať v horúcom letnom počasí.

Vonku je horúco! Tu je návod, ako sa vyhnúť vedľajším účinkom jazdy pri vysokých teplotách

Leto je konečne tu a veľká časť krajiny je horúca pod modrou oblohou a pražiacim slnkom. To môže znieť perfektne na vysadnutie na svoj KTM bicykel, ale spolu s horúcim počasím prichádza aj výzva vysporiadať sa s vysokými teplotami.

Všetci veríme, že zvyšok leta aj zotrvá v teple a suchu, preto je tu niekoľko najlepších tipov od nás, ktoré vám pomôžu užiť si horúce počasie bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré môžu ľahko znepríjemňiť jazdu v tomto období.

Zostaňte hydratovaní

Známa spoločnosť zaoberajúca sa hydratačnými balíčkami používa slogan „vždy ostaň hydratovaný“, ktorý, hoci je vo všeobecnosti veľmi trefný a nesie určitú pravdu. V horúcich dňoch sa budete oveľa viac potiť, a preto je životne dôležité vyhnúť sa dehydratácii, ktorá uberá vašu silu a cítite sa unavení a neschopní tlačiť do pedálov.

A na to, aby ste sa dostali do dehydratácie, nie je potrebné veľa; ak ste smädní, je viac než pravdepodobné, že ste už skoro tam. Stav hydratácie môžete posúdiť podľa farby moču; svetlá slamová farba je dobrá, sýto žltá lemujúca hnedú je znamenie a treba piť oveľa viac.

Aby ste predišli dehydratácii, nezabudnite zvážiť, ako dlho plánujete jazdiť v horúcom počasí, a buď si so sebou vezmite dostatok vody, alebo si naplánujte vhodné zastávky, aby ste si mohli doplniť zásoby. Naplánujte si približne 500-1 000 ml za hodinu jazdy v slušnom tempe. A počas jazdy často popíjajte, aby ste svojmu telu poskytli stabilný tok tekutín.

Pri dlhých jazdách stoja za zváženie elektrolytické tablety alebo energetický prášok, ktorý pridáte do vody, aby ste nahradili esenciálne soli a iné živiny stratené pri potení. Nemyslite si tiež, že je dôležité piť len počas jazdy, nezabudnite veľa piť aj pred jazdou a po nej.

Používajte opaľovací krém

O výhodách používania opaľovacieho krému počas horúcich slnečných dní nemusíme hovoriť, no hoci to môže byť prvá vec, ktorá vám napadne, keď idete na pláž, je ľahké na to zabudnúť, keď sa chystáte jazdiť na ceste alebo aj v teréne.

Pre najlepšiu ochranu hľadajte vysoký faktor. Keďže sa budete pravdepodobne veľa potiť, vodeodolný krém môže lepšie zostať na svojom mieste a na celodenných jazdách vám odporúčame pribaliť si so sebou malú fľaštičku krému, aby ste ho mohli počas jazdy ešte pár krát aplikovať. Najdôležitejšie sú oblasti s tenkou pokožkou – nos, uši, líca – a ruky. Nezabúdajte na zadné strany nôh – slnečné svetlo odrážajúce sa od zeme vám môže popáliť lýtka a za kolenami, a to je dosť nepríjemné. Hlavne nezabúdajte na deti, ich detské bicykle sú rýchle a strávia na slnku možno aj viac času ako vy.

Hlavne sa nenaháňajte

Čím rýchlejšie a tvrdšie budete jazdiť v horúcom počasí, tým ťažšie to bude pre vaše telo. Je zrejmé, že takémuto jazdeniu sa na pretekoch nedá vyhnúť, ale ak ste v krajine na celodennej jazde na výlete, kde ste si doniesli svoje elektrobicykle, udržujte stabilné tempo a snažte sa udržať svoj energetický výdaj na nízkej úrovni. Choďte pomaly, neprepaľujte všetky kopce. Dobrým tipom sú aj pravidelné prestávky v tieni (alebo v kaviarni, ak chcete).

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu