Tretia séria kurzu Hello, Future Investor láka a podporuje ženy v investovaní

0
Tretia séria kurzu Hello, Future Investor láka a podporuje ženy v investovaní

Investovanie je kľúčovým aspektom osobných financií, ale stále je to oblasť dominovaná mužmi. Účasť žien na investovaní je oveľa nižšia ako u mužov a dôvodov je mnoho. Podľa správy Funding in the CEE region, v oblasti CEE je len 16% anjelských investorov žien.

Správa tiež uvádza, že ženy sa boja začať s anjelským investovaním kvôli nedostatočnej informovanosti o startupoch ako o triede aktív, obavám z rizika a nedostatku prístupu k investičným klubom a skupinám.

S cieľom pomôcť ženám prekonať tieto prekážky a podporiť ich účasť na anjelskom investovaní, Lumus Investment Collective ohlásil tretiu sériu svojho online kurzu s názvom Hello, Future Investor, ktorý sa začína 4. apríla 2023. Tento kurz si kladie za cieľ poskytnúť ženám základy anjelského investovania, od finančných základov až po výplaty z investícií. Kurs vedú odborníci z Lumus Investment Collective, právnici z českej advokátskej kancelárie Eldison a digitálna investičná platforma Fondee.

Prečítajte si: Ženy začínajú investovať lepšie ako muži

Kurz Hello, Future Investor je štvortýždňový program, ktorý bude každý týždeň organizovať 90-minútové online workshopy. Kurs je rozdelený do praktických tematických jednotiek, ktoré sa zameriavajú na finančnú gramotnosť, základy anjelského investovania, hodnotenie investičných príležitostí a legislatívne aspekty investovania. Účastníci kurzu dostanú šancu zúčastniť sa hodnotenia startupov v reálnom čase s tímom Lumus Investment.

Cieľom kurzu je vybaviť ženy potrebnými znalosťami a nástrojmi na to, aby sa stali anjelskými investorami. Cieľom je posilniť ženy, aby prevzali kontrolu nad svojou finančnou budúcnosťou a urobili informované investičné rozhodnutia. Lumus Investment Collective verí, že zvýšením účasti žien na anjelskom investovaní budú mať nielen finančný prínos, ale aj prispievajú k rozmanitejšej a spravodlivejšej investičnej ekosystéme.

Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť kurzu Hello, Future Investor, je k dispozícii viac informácií na webovej stránke Lumus Investment Collective alebo prostredníctvom priameho kontaktu s tímom na adrese team@lumusinvestment.com. Tento kurz poskytuje jedinečnú príležitosť pre ženy získať vedomosti a sebavedomie, ktoré potrebujú na to, aby sa stali úspešnými anjelskými investormi a tak prispeli k vytvoreniu viac zahrňujúcej investičnej komunity.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu