Ukrajina preukázala solídny základ pre otvorenie rokovaní o vstupe do Únie, tvrdí predsedníčka Európskeho parlamentu Metsola

0
Ukrajina preukázala solídny základ pre otvorenie rokovaní o vstupe do Únie, tvrdí predsedníčka Európskeho parlamentu Metsola

28.11.2023 (SITA.sk) – Vedúci predstavitelia politických skupín Európskeho parlamentu, ktorí sa v utorok zišli na Konferencii predsedov, sa verejne zasadzovali za to, aby Európska rada potvrdila začiatok rokovaní o vstupe Ukrajiny do Európskej únie (EÚ). Európsky parlament o tom informoval prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia na svojom webe.

Solídny základ pre otvorenie rokovania

„Ukrajina vyvíja pôsobivé úsilie (uskutočniť reformy, pozn.). A Konferencia predsedov Európskeho parlamentu potvrdila, že Ukrajina preukázala solídny základ pre otvorenie rokovaní o pristúpení,“ povedala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zdôraznila, že proces vstupu krajiny do Európskej únie nie je len transferom európskych zákonov a nariadení do národnej legislatívy. Ale tento proces si vyžaduje transformácie v spoločnosti krajiny.

Investícia do zjednotenia Európy

Konferencia predsedov vo svojom komuniké uviedla, že verí, že Ukrajina bude pokračovať v ambicióznom vykonávaní všetkých reforiem potrebných na dokončenie implementácie odporúčaní Európskej komisie s cieľom čo najskôr začať prístupové rokovania. Lídri politických skupín poznamenali, že budúci vstup Ukrajiny do EÚ považujú za „geostrategickú investíciu do zjednotenej a silnej Európy“.

„Ukrajina je a zostane prioritou Európskeho parlamentu. Ukrajina sa môže spoľahnúť na nepretržité úsilie a našu pripravenosť podporovať legitímne ambície a ašpirácie ukrajinského ľudu,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Predsedníčka Európskeho parlamentu, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina preukázala solídny základ pre otvorenie rokovaní o vstupe do Únie, tvrdí predsedníčka Európskeho parlamentu Metsola © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu