Domov Správy Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpali

Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpali

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily urobili „veľmi úspešnú prácu vyčerpania“ ruských síl v oblasti mesta Lysyčansk predtým, ako ustúpili. Pre televíziu Sky News to povedal bývalý dôstojník britskej vojenskej spravodajskej služby Forbes McKenzie.

Úspešná taktická práca Ukrajincov

Lysyčansk bol posledným veľkým mestom v Luhanskej oblasti, ktoré bolo pod kontrolou ukrajinskej armády, pričom ho teraz obsadili Rusi. Podľa McKenzieho však pre Ukrajincov nie je dôležité udržiavať kontrolu nad Lysyčanskom na to, aby vo vojne zvíťazili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Urobili veľmi úspešnú prácu taktického vyčerpania Rusov v tejto oblasti. Lysyčansk nie je kľúčový, nepotrebujú mať toto mesto, aby zvíťazili vo vojne,“ povedal McKenzie o ukrajinskej armáde.

Rusi sú vyčerpaní

Existuje cesta zo Slovianska do Bachmutu. Predpokladá sa, že Ukrajinci sa presunú na západnú stranu tejto cesty, kde sa zakopú a pripravia sa na nasledujúci útok,“ dodal.

Treba naozaj povedať, že Rusi sú vyčerpaní. Mali naozajstné problémy s tvorbou síl,“ poznamenal bývalý dôstojník britskej vojenskej spravodajskej služby.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci pred ústupom v Lysyčansku ruskú armádu veľmi úspešne vyčerpali © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version