Ukrajinci zničili Rusom dve stíhačky Su-57, rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách

0
Ukrajinci zničili Rusom dve stíhačky Su-57, rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách

10.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajina pri víkendovom útoku na letisko Achtubinsk v Astrachánskej oblasti na juhu Ruska možno zničila aj ďalšiu stíhačku Su-57. Hovorca ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrij Jusov to povedal v nedeľu v televíznom vysielaní.

Podľa neho existujú predbežné informácie, že pri útoku mohli byť zničené dve lietadlá Su-57, a rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách a zranených z radov okupantov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Už skôr vojenská spravodajská služba informovala, že ukrajinské sily po prvýkrát zasiahli stíhačku Su-57 na ruskom území, keď zasiahli spomenuté letisko nachádzajúce sa 589 kilometrov od frontovej línie. Jusov uviedol, že vojenská rozviedka nemôže poskytnúť viac podrobností o operácii, ale povedal, že zničenie „ultramoderného“ lietadla Su-57 je víťazstvom Ukrajiny.

Povedal tiež, že treba očakávať ďalšie údery na ruské vojenské letiská. Stroj Su-57 je najmodernejšou ruskou stíhačkou a v ruskom letectve je ich len niekoľko kusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka Suchoj Su-57, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci zničili Rusom dve stíhačky Su-57, rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie