Ukrajinské námorné drony potopili v Čiernom mori ruskú hliadkovú loď Sergej Kotov (foto)

0
Ukrajinské námorné drony potopili v Čiernom mori ruskú hliadkovú loď Sergej Kotov (foto)

5.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinské námorné drony v noci na utorok v Čiernom mori potopili ruskú hliadkovú loď Sergej Kotov. Podľa obranného spravodajstva Ukrajiny údery námorných dronov Magura poškodili kormu, pravobok a ľavobok plavidla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Loď ruskej Čiernomorskej flotily drony zasiahli v ukrajinských výsostných vodách pri Kerčskom prielive, dodalo obranné spravodajstvo. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Úlohou hliadkového plavidla Sergej Kotov bola ochrana námorných základní a lodí počas plavby po mori. Hodnota potopenej lode sa odhaduje na približne 65 miliónov dolárov.

🇺🇦Ukrajinská #GUR potvrdila dnešní potopení moderní 🇷🇺ruské raketové korvety Sergej #Kotov nedaleko Feodosije. Na loď zaútočili mořské drony, pravděpodobně typu MAGURA 5. (video z dronu a výbuch je v připojeném příspěvku níže).#BlackSea #Crimea #Feodosiahttps://t.co/GoREJsBxUD pic.twitter.com/y2ldxttgs4
— Jan Kramerius (@JanKramerius) March 5, 2024

Viac k témam: Čierne more, Potopenie lode, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinské drony
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské námorné drony potopili v Čiernom mori ruskú hliadkovú loď Sergej Kotov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie