Ukrajinské ženské jednotky: Na Ukrajine ženy opustili svoje domovy a chopili sa zbraní!

0
Ukrajinské ženské jednotky: Na Ukrajine ženy opustili svoje domovy a chopili sa zbraní!

Dievčatá z Ukrajiny sa postavia proti ruským vojakom. „Ukrajinská armáda je plne pripravená na hrozbu ruského útoku,“ povedal prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom prejave.

Prezident tiež povedal, že naša armáda je teraz iná ako predtým. Ukrajinská „nová armáda“ teraz verbuje aj veľké množstvo žien. Tieto ženy sa chopili zbraní a opúšťajú svoje domovy a rodiny, aby chránili krajinu. Ženy pripravujú na vojnu tým, že im poskytujú základný bojový výcvik, ako je manipulácia so zbraňou a sebaobrana.

Ženy majú veľkú účasť v ukrajinskej armáde

Ženy v domácnosti a pracujúce ženy vo veku 20 až 60 rokov sa teraz pridávajú k viac ako 30 tisícom vojačiek. Tieto vojačky sú dostatočné na to, aby prekonali akéhokoľvek mužského vojaka. Keď Rusko v roku 2014 anektovalo Krym, vojačky ukázali svoju odvahu. Pri ruskom útoku zahynulo aj veľké množstvo ukrajinských civilistov a vojakov.

15 percent žien v ukrajinskej armáde

Ukrajina vo svojej armáde zamestnáva ženy od roku 1993. Účasť žien v armáde je 15 percent. Celkovo je 1100 žien vyslaných ako vojenské dôstojníčky. Na bojisku je prítomných viac ako 13 000 žien. V súčasnosti ukrajinské vojačky bojujú proti povstalcom podporovaným Ruskom v nepokojnej východnej časti krajiny.

Prečítajte si: Prezident Zelenskyj prvý raz v histórii udelil titul Hrdina Ukrajiny žene

Rusko uznalo obe oblasti Donbasu ako samostatnú krajinu a tiež vydalo rozkazy na nasadenie armády. Od minulého týždňa sa objavujú správy o ostreľovaní povstaleckých oblastí.

Spolu s mládežou sa chopili zbraní aj starší

Spolu s mladými ženami prichádzajú na obranu Ukrajiny aj starší vojaci. Na niekoľkých fotografiách bolo vidieť staršie ženy, ako cvičia so zbraňami AK-47. Otvorene vyzývajú Rusko. Na Ukrajine existuje samostatný prápor pre staršie ženy s názvom ‚Babushkha Battalion‘.

Tento prápor slúži na výmenu vojenských zásob, lekárskej pomoci a spravodajských informácií v čase vojny. Počas ruskej invázie na Krym v roku 2014 vykonal prácu pri kopaní zákopu pre vojakov.

Ukrajinské vojačky sa dostali do kontroverzie

Pred pár dňami sa ukrajinské vojačky dostali do kontroverzie. Počas prehliadky bolo vidieť ženy, ktoré mali na sebe topánky s podpätkami. Následne feministky vzniesli otázky o armáde a smerovali ich vláde. Povedali, že týmto ukrajinská armáda robí rozdiel medzi mužmi a ženami. Ostrej kritike čelila aj ukrajinská vláda.

Zdroj foto: Ukrainian Defense Ministry press-service/AFP

Zdroj: hindustannewshub.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu