Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO

0
Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO

24.5.2023 (SITA.sk) – Britský minister obrany Ben Wallace v stredu neohlásene navštívil Kyjev a stretol sa so svojím partnerom Oleksijom Reznikovom. Ministri diskutovali o bezpečnostných otázkach, o nadchádzajúcom samite NATO vo Vilniuse a o perspektíve vstupu Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie, uviedol ukrajinský rezort obrany. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Wallace a Reznikov hovorili aj britskom programe výcviku ukrajinských vojakov a o vojenských dodávkach, povedal Reznikov. Dodal, že osobitnú pozornosť venovali zbraniam s dlhým dosahom.

Veľká Británia je prvou krajinou, ktorá poskytla Kyjevu zbrane schopné zasiahnuť ciele hlboko na územiach okupovaných Rusmi. Ide najmä o rakety Storm Shadow, ktoré už ukrajinskí vojaci používajú.

Spojené kráľovstvo v minulom roku na vojenskú pomoc Ukrajine vynaložilo 2,3 miliardy libier a zaviazalo sa, že rovnakú pomoc Kyjevu poskytne aj v tomto roku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, strely Storm Shadow, vojenská invázia, vstup do NATO, Výcvik vojakov
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu