Urobte dojem vašou kanceláriou a zariaďte ju ako profesionálka

Váš pracovný priestor o vás prezradí veľa. Kolegovia či zákazníci dostávajú pri vstupe do vašej kancelárie okamžitú informáciu o vašej profesionalite, vkuse či pracovných spôsoboch.

Navyše, štýl zariadenia a usporiadanie kancelárskeho nábytku môže zvýšiť produktivitu a dokonca aj úspešnosť. Ako teda zariadiť pracovňu tak, aby ste dosiahli maximum v oboch oblastiach?

Kam umiestniť pracovný stôl

Stôl je dôležitou súčasťou kancelárie a jeho kúpu a umiestnenie netreba podceniť. Pokiaľ to priestor dovoľuje, umiestnite stôl do stredu miestnosti – získate tak pocit kontroly a sebavedomia. Krátke či dlhšie stretnutia s kolegami budú taktiež príjemnejšie, ak môžu sedieť a stáť okolo stola.

Tip: Ak je vo vašej kompetencii výber pracovného stola, odporúčame kúpu rastúcich, výškovo nastaviteľných stolov, ktoré umožňujú jednoduchú zmenu polohy zo sedu do státia.

Poriadok je známkou dobrých organizačných schopností

Pri pohľade na rozhádzaný stôl plný papierov sa vytvára pocit chaosu a nedôveryhodnosti. Využite úložné priestory a na stole ponechajte len základné veci. Dáte tak najavo, že si viete veci zorganizovať.

Tip: Ak váš stôl nemá zabudované úložné priestory, kúpiť si môžete rôzne kancelárske príslušenstvo, ktoré slúži na tento účel, napr. šanóny, zásuvkové boxy, organizéry a iné.

Pridajte farby, ale s citom

V prípade, že nie ste umelec či umelkyňa, kancelársky priestor by mal byť v jemných farebných odtieňoch, ktoré vyzerajú sofistikovane. Ak máte pocit, že jednofarebná kancelária vás rýchlo omrzí, investujte do kresla či obrazu s výraznejšími farbami. Dodáte tak nielen farby, ale aj originalitu.

Tip: Pre kancelárske priestory je vhodná povzbudivá zelená alebo upokojujúca modrá.

Moderná a zdravá kancelária

Technické novinky sa objavujú aj v oblasti kancelárskeho nábytku. Dajte najavo, že vám moderné technológie nie sú cudzie. Čo tak elektrický výškovo nastaviteľný stôl?

Praktických dôvodov na kúpu takéhoto rastúceho stola je viac – počas pracovného dňa striedate sedenie a státie, čím nútite vaše telo hýbať sa, zlepšujete produktivitu, koncentráciu a nevyvíjate dlhodobý tlak na vaše končatiny.

Pridajte trochu zelene

Tak, ako sa treba starať o rastlinu, je potrebné sa starať aj o podnik. Mať teda rastlinu v kancelárii, či už to bude malý bonsaj alebo črepníková rastlina, vysiela signál, že ste človek, ktorý sa dokáže o veci postarať. Okrem toho tiež niektoré rastliny pôsobia ako prírodné čističky vzduchu.

Zdroj foto: voronaman / Shutterstock.com