V Bruseli mali niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii, Fico a Taraba chcú zistiť viac (video)

0
V Bruseli mali niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii, Fico a Taraba chcú zistiť viac (video)

31.5.2023 (SITA.sk) – Skupina predstaviteľov štátnych orgánov žiadala v Bruseli štruktúry Európskej únie a NATO o intervenciu proti opozícii. Povedal to v stredu na tlačovej konferencii predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

Opozíciu nazvali hybridnou hrozbou

Podľa jeho slov označovali účastníci zahraničnej pracovnej cesty slovenskú opozíciu za hybridnú hrozbu a oznamovali, že ak opozícia vyhrá voľby, hrozí, že Slovensko vystúpi z NATO.

„Niekto poslal v apríli zo Slovenska skupinu 21 ľudí, z toho asi 15 – 16 boli predstavitelia štátnych orgánov. Komunikovali s vysokými predstaviteľmi EÚ, boli u pani Jourovej (Věra Jourová, podpredsedníčka Európskej komisie, pozn. SITA), boli v centrále NATO a žiadali intervenciu proti slovenskej opozícii, pretože začína mať prevahu a začína byť nebezpečná pre Slovensko,“ vyhlásil Fico a dodal, že podľa neho ide o organizovaný zločin proti demokracii a opozícii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nechýbal ani Taraba

Na tlačovej konferencii Smeru-SD bol aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba, s ktorým si podľa Fica vymieňali informácie, ktoré sa im o pracovnej ceste v Bruseli podarilo získať.

„My musíme zistiť, kto je autorom tejto misie. Kto z ústavných činiteľov mal o tomto vedomosť?“ uviedol Taraba. Smer-SD pozval na tlačovú konferenciu aj zástupcov strany Hlas-SD, tí však účasť odmietli.

Agentúra SITA bude správu aktualizovať.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – V Bruseli mali niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii, Fico a Taraba chcú zistiť viac (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu