V košickej nemocnici bude platiť zákaz návštev, za blízkymi sa dostanú len výnimočné prípady

0
V košickej nemocnici bude platiť zákaz návštev, za blízkymi sa dostanú len výnimočné prípady

3.10.2023 (SITA.sk) – V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach platí od stredy 4. októbra do odvolania zákaz návštev pacientov. Dôvodom je vyšší výskyt vírusovej hepatitídy typu A v Košiciach a okolí, ako aj respiračných ochorení.

Chcú zabrániť šíreniu

„Cieľom opatrenia je zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy a eliminovať riziko prenosu na hospitalizovaných pacientov a zdravotnícky personál,“ informovala hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Výnimky sú možné

Za istých podmienok sú povolené výnimky zo zákazu. Pri dodržaní pravidiel hygienicko-epidemiologického režimu, s dôrazom na dezinfekciu rúk a prekrytie dýchacích ciest, je možné navštíviť pacientov, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť a sú ťažko chorí alebo umierajúci.

„Návštevu v písomnej forme schvaľuje vedúci pracoviska alebo lekár v službe,“ upozornila Krišková.

Výnimka sa vzťahuje aj na návštevy kňazov u ťažko chorých a umierajúcich, a to za účelom podania sviatosti posledného pomazania. Po dohode s personálom tiež bude možné denne medzi 15:00 a 16:00 doniesť pacientom osobné veci.

Viac k témam: Hepatitída A, hovorkyňa UNLP, respiračné ochorenia, Zákaz návštev
Zdroj: SITA.sk – V košickej nemocnici bude platiť zákaz návštev, za blízkymi sa dostanú len výnimočné prípady © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie