V ktorých mestách je ubytovanie cez Airbnb lacnejšie v porovnaní s hotelmi?

0
V ktorých mestách je ubytovanie cez Airbnb lacnejšie v porovnaní s hotelmi?
Istanbul, Turecko, pixabay.com

Priemerné ceny hotelov v Európe tento rok mimoriadne vzrástli, zatiaľ čo ceny leteniek stúpajú na päťročné maximum. Keďže spotrebitelia sú v dôsledku intenzívnej inflácie čoraz viac poháňaní cenami, 80 % cestovateľov údajne zmenilo svoje plány na leto.

Vo svetle toho sa finanční experti z Moneyzine snažili odhaliť európske mestá, kde ubytovanie cez Airbnb ponúka vyššiu hodnotu v porovnaní s hotelmi, v snahe zmierniť finančný stres pre dovolenkárov toto leto.

Na tento účel tím analyzoval stránky Airbnb.com a Trivago, aby získal priemernú cenu za noc pre Airbnbs aj hotely v 35 európskych mestách a určil európske destinácie, kde je voľba Airbnb ekonomickejšou možnosťou.

Airbnb sa najviac oplatí v Istanbule

Moneyzine odhalil, že Istanbul, bývalé turecké hlavné mesto, je európskym mestom, kde Airbnbs poskytuje najlepšiu hodnotu za peniaze v porovnaní s hotelmi. S priemernou sadzbou za noc 40,46 EUR sú Airbnbs o 61,77 % lacnejšie ako hotely (priemerne 105,85 EUR), pričom sa môžu pochváliť druhými najnižšími cenami zo všetkých analyzovaných miest. Exotické stredomorské mesto, vyhlásené za jednu z najlacnejších destinácií na svete, je ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Na druhom mieste sú Atény s ohromujúcim 49,53% poklesom ceny zo štandardnej hotelovej izby na Airbnb. Cestovatelia, ktorí si uvedomujú cenu, by si radšej rezervovali Airbnb (62,13 EUR za noc), pretože to stojí len polovicu priemernej ceny hotela (123,11 EUR za noc) v historickom hlavnom meste Grécka.

Atény, pixabay.com

Tesne tretí je Lisabon s priemerom Airbnb okolo 95,87 EUR za noc v porovnaní so štandardnou hotelovou izbou s cenou 187,54 EUR. Cestujúci sa umiestnili na 7. mieste zo 100 miest v nedávnej štúdii o najobľúbenejších letných destináciách v roku 2023 a cestujúci sú si istí, že Airbnbs sú v hlavnom meste Portugalska cenovo výhodnejšie, pričom ceny za noc sú o 48,88 % nižšie ako v hoteloch.

Na štvrtom a piatom mieste nasleduje Berlín a Paríž s výrazným rozdielom v cenách medzi Airbnbs a hotelmi. Ak sa rozhodnete pre Airbnb, cestujúci by ušetrili v priemere pozoruhodných 97,80 EUR v nemeckom hlavnom meste a 99,33 EUR v Meste lásky.

 

Paríž, pixabay.com

Úplné údaje o 35 analyzovaných mestách nájdete tu.

Štyri typy na šetrenie pri cestovaní

Jonathan Merry, generálny riaditeľ spoločnosti Moneyzine poskytol nadšeným svetobežníkom štyri tipy na šetrenie peňazí:

Naplánujte si jedlo dopredu

Výdavky na jedlo a pitie sú pri cestovaní často najväčšími problémami v rozpočte. Obmedzte svoje míňanie na jedlo výberom ubytovania s kuchynským zariadením alebo chladničkou a rozhodnite sa jesť obed namiesto večere, rovnako ako hľadať reštaurácie, ktoré ponúkajú ponuky happy hour!

Maximalizujte výhody svojej cestovnej kreditnej karty

Prihláste sa do programov cestovných odmien a zvážte kreditné karty, aby ste získali body a míle, ktoré je možné vymeniť za letenky, ubytovanie a iné výdavky spojené s cestovaním. Rozhodnite sa pre kreditné karty, ktoré prichádzajú so štedrými uvítacími bonusmi a využite rôzne výhody vrátane bezplatného cestovného poistenia a zliav na vstupenky na atrakcie.

Hľadajte poukážky a bezplatné aktivity

Znížte cestovné náklady plánovaním svojich aktivít na základe poukážok a zľavových ponúk alebo jednoduchým vyhľadávaním na Googli nájdite bezplatné alebo lacné podujatia a aktivity vo vašej destinácii. Od Louvru v Paríži až po Vatikánske múzeá v Ríme, mnohé múzeá ponúkajú bezplatný alebo zľavnený vstup v určité dni v týždni, takže si plánujte a skúmajte vopred.

Balte sa strategicky

Udržujte svoju batožinu ľahkú, aby ste sa vyhli poplatkom za checkin, a zbalte si iba príručnú batožinu. Namiesto skladania si oblečenie zrolujte a oblečte si na letisko svoje najobjemnejšie odevy. Nezabudnite skontrolovať pravidlá týkajúce sa hmotnosti a rozmerov batožiny leteckej spoločnosti, aby ste sa vyhli neočakávaným meškaniam a poplatkom!

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu