V Prigožinovom dome našli množstvo munície, zlaté tehličky a viacero cestovných pasov

0
V Prigožinovom dome našli množstvo munície, zlaté tehličky a viacero cestovných pasov

6.7.2023 (SITA.sk) – V dome mecenáša žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina natrafili na množstvo zbraní, škatule s hotovosťou, parochne, perlík či súkromnú modlitebňu s veľkým počtom ikon. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na prokremeľský denník Izvestija a ruské telegramové kanály.

Prigožinov rozsiahly komplex

Spomenutý denník Izvestija zverejnil zábery, ktoré údajne vznikli v sídle a kancelárii Prigožina, kde sa uskutočnili prehliadky. Na videu je vidieť, ako ruské bezpečnostné sily vtrhli na nádvorie dvojposchodového kaštieľa.

Rozsiahly komplex má vlastný heliport a v dome sa nachádza bazén, sauna, posilňovňa či ordinácia. Zo zverejnených záberov vyplýva, že Prigožin mal k dispozícii celý arzenál zbraní s množstvom munície, taktiež zlaté tehličky, viacero ďalších cenností a niekoľko cestovných pasov.

Zhabané zbrane a majetok

Ruské médiá predtým informovali, že Prigožin, ktorý nedávno stál na čele vzbury wagnerovcov proti režimu vodcu Vladimira Putina, prišiel 4. júla do Petrohradu, kde mu vrátili zbrane zhabané pri prehliadkach. Údajne mu taktiež vrátili predtým skonfiškovaných desať miliárd rubľov.

Prigožina od 24. júna, keď sa udiala spomenutá krátka vzbura, nevideli na verejnosti a samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko vo štvrtok počas tlačovej konferencie uviedol, že nie je v Bielorusku, ako bolo nedávno dohodnuté.

Kremeľ sa odmietol vyjadriť k správam o tom, že Prigožin sa nachádza v Petrohrade. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa otázku spravodajskej televízie CNN, či vedia o tom, kde sa nachádza Prigožin, reagoval, že sa k tomu „teraz nebude vyjadrovať“.

Viac k témam: Bieloruský prezident, Hovorca, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – V Prigožinovom dome našli množstvo munície, zlaté tehličky a viacero cestovných pasov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu