Vchodové zastrešenie: všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

0
Vchodové zastrešenie: všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

Strieška nad vchodovými dverami je nielen estetickým, ale aj veľmi praktickým doplnkom ktorejkoľvek stavby. Prečítajte si, prečo by nad vašimi vchodovými dverami rozhodne nemala chýbať.

Vchodové zastrešenie má hneď dvojaký účel. Tým prvým je ochrana vchodových dverí pred akoukoľvek nepriazňou počasia. Zvlášť sa hodí pri krupobití, ale vítaná je aj ochrana proti prudkému dažďu alebo snehu. Druhým benefitom je, že strieška ponúka suché útočisko, aby ste si napríklad za prudkého dažďa mohli v pokoji nájsť kľúče od vchodových dverí bez toho, aby ste premokli na kosť.

Ako si vybrať vhodné vchodové zastrešenie?

Rovnako ako pri mnohých ďalších stavebných výplniach aj v prípade striešok nad vchodové dvere musíte všetko dobre zmerať a premyslieť. Rozhodujúce bude, koľko plochy pri dverách chcete vchodovou strechou ochrániť. Na výber máte z mnohých štandardných veľkostí, ale je možné nechať si vyrobiť aj vchodové zastrešenie na mieru. To vás však vyjde výrazne drahšie.

Pokiaľ chcete špeciálne rozmery, ale zároveň máte obmedzený rozpočet, odporúčame kúpiť polykarbonátové dosky, ktoré ľahko upravíte na požadovanú veľkosť a následne zasadíte do rámu.

Pri výbere zastrešenia bude hrať rolu aj jeho vzhľad. Je bežné, že najmä majitelia rodinných domov tiahnu k tomu, aby všetky prvky boli zladené a estetické. Široká ponuka rôznych prevedení vchodových striešok dokáže uspokojiť priania veľkej väčšiny zákazníkov.

Pokiaľ ide o materiály, z ktorých sú striešky nad vchodové dvere vyrobené, potom sa najčastejšie stretnete s polykarbonátovými doskami a plastovými rámami. Kombinácia týchto dvoch materiálov je pre vchodové zastrešenie úplne ideálna, pretože sa jedná o mimoriadne tvrdé materiály s dlhou životnosťou. Prudké lejaky, vytrvalé krupobitie alebo snehové búrky pre nich nepredstavujú žiadny problém.

pixabay.com

Pozor: V prípade neodbornej montáže môže za nepriaznivého počasia (hlavne počas búrok a silných vetrov) hroziť uvoľnenie striešky.

Údržba vchodového zastrešenia

S údržbou striešky nad vchodom veľa práce mať nebudete. Je totiž prakticky bezúdržbová. Strieška z polykarbonátu odolá takmer všetkému. Čas od času ju stačí len pretrieť vhodným čistiacim prostriedkom a o viac sa starať nemusíte.

Striešky navyše pomáhajú udržiavať v suchu a čistote aj priestor pred vchodovými dverami. Počas nepriaznivého počasia sa vám tak nestane, že sotva vyjdete z domu, pošmyknete sa na ľade alebo šliapnete do kaluže.

Mnoho majiteľov rodinných domov má vďaka strieškam možnosť vyzdobiť priestor pred vchodom napríklad kvetinami alebo inou dekoráciou.

Aj vás uchvátilo kúzlo vchodových striešok? Vyberte si potrebný materiál na Merxu.sk a získajte bonus až 200 eur na prvý nákup. Iste vás poteší aj doprava zadarmo aj pre zahraničné objednávky a garancia najnižšej ceny. Ak niekde nájdete lacnejší produkt, čaká vás dorovnanie ceny a 10% zľava k tomu.

Zdroj obrázka: RA – Photography / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu