Opozícia bude biť bandu so Sulíkom, myslí si Matovič. „Saskárov“ chce prosiť, aby neubližovali ľuďom

25.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. septembra 2022, 17:34

Minister financií a šéf strany OĽaNO Igor Matovič neustále opakuje, že líder liberálov sa spája s opozíciou, aby koalícii robili zle.

„Opozícia si povedala, že so Sulíkom budú biť bandu v koalícii a budú ubližovať, ubližovať a ubližovať. Vtedy sa môže stať, že rozpočet na budúci rok neschválime,“ uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Verí v schválenie rozpočtu

Minister financií priznal, že on bude do poslednej chvíle veriť, že sa nájde aspoň pár poslancov, ktorí si povedia, že v tejto kritickej situácii predsa nemôžu politikárčiť a nechať ľudí v štichu a pomôžu, aby bol rozpočet schválený.

„A kto to bude? Ja pevne verím, že aj pán Tomáš si povie, že nebude ubližovať ľuďom a rozpočet podporí. Inak príde k totálnemu rozvratu štátu,“ skonštatoval Matovič.

„Ak neprejde rozpočet, tak potom sme v takej situácii, že rozpočtové provizórium sa ustáť nedá,“ dodal šéf OĽaNO, podľa ktorého oni žiadnu dohodu s nikým nerobili a spoliehajú sa na to, že si poslanci vrátane tých zo SaS uvedomia, že treba pomôcť ľuďom.

Hlas-SD chce predčasné voľby

Matovič doplnil, že chce ísť za „saskármi“ ako prvými a prosiť ich, aby neubližovali ľuďom a pomohli im.

„Cieľom Hlasu-SD a skutočnej opozície je, aby boli čo najskôr predčasné voľby, lebo už chceme ukončiť tento marazmus. Matovič tvrdí, že je tu nejaké spriahnutie so SaS-kou, ale už vyhlásila aj strana Smer-SD, aj Republika a aj nezaradení poslanci Valášek a ďalší, ale aj SaS-ka, že podporia odvolanie Igora Matoviča, ktoré sa tak bude v parlamente lámať iba na štyroch hlasoch Tarabovcov,“ povedal podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš, ktorý si nevie predstaviť, že na návrh SaS bude líder najsilnejšej koaličnej strany potupne odvolaný v parlamente z funkcie a OĽaNO a Igor Matovič s roztiahnutými rukami príjmu SaS naspäť do koalície.

Celému „divadlu“ sa dalo vyhnúť

Strana SaS v tlačovej správe v reakcii na slová Igora Matoviča napísala, že vylučuje akékoľvek dohody so stranou Hlas-SD na predčasných voľbách v súvislosti s podporou odvolávania Igora Matoviča.

„Igor Matovič opätovne klame a využíva klamstvo ako nástroj na zotrvanie vo svojej funkcii ministra financií. Celé leto sme deklarovali, že chceme ďalej vládnuť vo vláde Eduarda Hegera, no nie s Igorom Matovičom. Tento človek škodí celému Slovensku a uvedomujú si to všetci, nielen opozícia, ktorá sa podpísala pod návrh na jeho odvolanie. Odmietame preto akékoľvek tvrdenia, že sme obchodovali o predčasných voľbách. Je to lož. Celému divadlu sme sa však mohli vyhnúť, keby Igor Matovič nebol prilepený na svojej stoličke,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia bude biť bandu so Sulíkom, myslí si Matovič. „Saskárov“ chce prosiť, aby neubližovali ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.