VIDEO Akčná babička dokázala, že vek je len číslo: Zoskok z lietadla s padákom! Dožila sa 104 rokov

0
VIDEO Akčná babička dokázala, že vek je len číslo: Zoskok z lietadla s padákom! Dožila sa 104 rokov
Zdroj: Reprofoto/IG skydivechicago

Život si treba užívať naplno. Nikdy nevieme, ako dlho tu budeme. Čas je limitovaný, a preto z neho treba vyťažiť úplné maximum. To si zrejme povedala aj 104-ročná Dorothy Hoffner, ktorá sa stala najstarším človekom, ktorý zoskočil z lietadla s padákom.

Dorothy sa dožila neuveriteľných 104 rokov, no nechcelo sa jej celý deň iba lúštiť krížovky alebo pozerať dookola tie isté telenovely. Vo svojom obdivuhodnom veku sa rozhodla skočiť z lietadla. Adrenalín a odvaha ju neopustili ani na staré kolená.

„Vek je len číslo,“ odkázala starenka. Svojím akčným rozhodnutím sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší človek, ktorý zoskočil z lietadla. Dostávalo sa jej potom veľa pozornosti, no stále bola skromná a s novinármi sa rozprávala ako so starými známymi.

Ľudia ju obdivovali nielen za odvahu, ale aj za jej eleganciu. Celý zoskok trval sedem minút a zvládla to na jednotku s hviezdičkou. Bez obáv vyskočila z lietadla spolu s inštruktorom, urobili jeden kotúľ a potom si to už celé iba užívala. Ešte aj pri pristávaní bola maximálne elegantná. Klobúk dolu vzhľadom na jej vek. Niektorí sa do dnes neodvážia na zoskok s padákom, a to môžu byť aj o polovicu mladší.

Zážitok s Dorothy prežívali aj jej nabližší, ktorí na ňu čakali dolu a sledovali odtiaľ celú akciu. Aké boli jej prvé slová po pristáti na zemi? „Úžasné, ale také to bolo aj tam hore. Celé to bolo nádherné, nemohlo to byť lepšie,“ takto opísala Dorothy svoje emócie.

Hoci si maximálne užívala život a páčilo sa jej tam hore, nadišiel jej čas, aby išla do výšin. Pred pár dňami zomrela a skutočne sa dostala do nebies. Dorothy už nie je medzi nami, no všetkým dala vzácny odkaz. „Pripomenula nám, že vek je len číslo a krása je v živote vždy len na skok ďaleko,“ spomína na Dorothy inštruktor.

Život si treba užívať najviac, ako sa dá a pokojne aj v pokročilom veku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Skydive Chicago (@skydivechicago)

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu