Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN PR ČLÁNKY

Viete, aký prínos má čokoláda pre zdravie a koľko kofeínu obsahuje?

REDAKCIA
Zdieľať
cokolada

Vedeli ste, že na výrobu jednej libry čokolády je potrebných 400 kakaových bôbov. Každý kakaovník vyprodukuje približne 2 500 plodov – fazúľ.

Doterajší výskum podporuje skutočnosť, že čokoládu si môžete vychutnať ako súčasť vyváženej a zdravej stravy a životného štýlu. Štúdie preukázali, že jeden z hlavných nasýtených tukov v čokoláde nezvyšuje hladinu cholesterolu ako iné tvrdé tuky – čo znamená, že čokoládu si môžete vychutnať, len to treba robiť s mierou. Priemerná dávka mliečnej čokolády má približne rovnaké množstvo kofeínu ako šálka kávy bez kofeínu.

Čokoláda pochádza z ovocného stromu; je vyrobený zo semena. Theobroma Cacao je strom, ktorý produkuje kakaové bôby a znamená „jedlo bohov“. Pomenoval ju Carolus Linnaeus, otec taxonómie rastlín.

Vaši blízki si zaslúžia to najjemnejšie

Čokoláda Milka prichádza s novými horkosladkým pralinkami, ktoré obsahujú 45 % kakaa. Vnútri balenia sa ukrýva 20 čokoládových kúskov, ktoré potešia v každom okamihu.

Prečítajte si, ako si doma spravíte ochutnávku kávy

Kombinácia kvalitného alpského mlieka a lahodnej čokolády sú zárukou skvelej chuti. Navyše majú pralinky aj krémovú kakaovú náplň pre ešte lepší pocit z maškrtenia. Novinka od Milky je iba Just for You!

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X