Viete, čo je vaguebooking? 5 dôvodov, prečo ničí vaše vzťahy

0
Viete, čo je vaguebooking? 5 dôvodov, prečo ničí vaše vzťahy

Vaguebooking je zodpovedný za veľa nespokojnosti na sociálnych sieťach. Pre tých, ktorí možno nevedia, čo je to vaguebooking, je to akt uverejnenia aktualizácie stavu o konkrétnej veci alebo osobe, ale neposkytnutie absolútne žiadnych podrobností o tom, kto sú alebo čo by to mohlo byť.

Ľudí to privádza do šialenstva a tu je päť dôvodov, prečo môže vaguebooking ničiť vaše vzťahy s priateľmi, rodinou a dokonca aj s vašou polovičkou.

1. Ľudia pravdepodobne uhádnu vašu tému nesprávne

Scenár: Uverejníte vágny príspevok o niekom, kto vás s niečím nahneval. Vložíte smutného alebo nahnevaného smajlíka a uverejnite príspevok. Cítite sa lepšie, keď ste sa takto vykričali.

Nebezpečenstvo: Nikto nemá potuchy, o kom hovoríte, takže začnú predpokladať. Niektorí môžu predpokladať, že hovoríte o práci, niektorí môžu predpokladať, že hovoríte o nejakej významnej osobe, a iní môžu stále predpokladať, že sú to vaši rodičia alebo niekto úplne iný.

To spôsobuje, že cítia negatívne emócie k tejto osobe, aj keď neurobila nič zlé. To môže viesť k tomu, že priatelia budú nenávidieť vašu polovičku, alebo si iní ľudia budú myslieť, že vaši rodičia sú horší ľudia, než v skutočnosti sú, alebo to môže dokonca vyvolať konflikty medzi vašimi priateľmi. To môže viesť k tlaku na vás, aby ste urobili niečo s problémom, ktorý neexistuje!

Ušetrite si námahu a ušetrite im frustráciu. Buď si to nechajte pre seba, alebo pridajte podrobnosti, aby bol každý váš hnev nasmerovaný správnym smerom.

2. Pravdepodobne to zhorší vaše problémy

Scenár: Je to takmer rovnaký scenár. Sťažujete sa na niečo alebo niekoho bližšie nešpecifikovaného. Pridáte nahnevanú alebo smutnú tvár a uverejnite príspevok.

Nebezpečenstvo: Zatiaľ čo malý anonymný hejt na Facebooku vám môže z krátkodobého hľadiska spôsobiť dobrý pocit, z dlhodobého hľadiska vám v ničom nepomôže. Váš problém stále existuje a keďže nerobíte doslova nič na jeho vyriešenie okrem toho, že sa naň sťažujete na Facebooku, váš problém bude existovať aj naďalej.

Najhoršie je, keď tá bližšie nešpecifikovaná osoba zistí, že sa váš status týka jej. Potom ste nielenže nevyriešili svoj problém, ale teraz sa na vás niekto hnevá za to, že ste ho za to na Facebooku ohovárali. Navyše, tieto druhy problémov by sa aj tak mali riešiť interne. Na Facebooku nemusíte vetrať svoju (alebo niekoho iného) špinavú bielizeň. To ľuďom ukazuje, že sa vám nedá veriť a čoskoro začnú odchádzať.

pixabay.com

3. Budete pôsobiť ako hľadač pozornosti

Problém: Je to rovnaký scenár. Hneváte sa kvôli niečomu, ale neviete, čo s tým robiť, tak to nejasne naformulujete.

Nebezpečenstvo: Niektorí ľudia sa pozerajú na váš príspevok a myslia si, že chcete len pozornosť iných. Sú niektorí ľudia, ktorí zahmlievajú úmyselne, len aby získali lajky alebo aby sa ich ľudia spýtali, čo sa deje. Majú radi pozornosť. Je to správanie, ktoré sa zvyčajne vyskytuje u detí, dospievajúcich a dospievajúcich, ktorí sa ešte nenaučili dôležitosť správnej komunikácie.

Keď takto nejasne postujete, ľudia si vás začnú spájať s inými ľuďmi, ktorí sa podieľajú na takomto správaní, aj keď nie ste ten typ človeka. Inými slovami, ľudia začnú predpokladať, že chcete len pozornosť a že vaše hľadanie pozornosti je detinské. Strácajú k vám rešpekt a zrazu sa váš okruh priateľov začne trochu zmenšovať.

Prečítajte si: Čo znamená breadcrumbing alebo čo robiť, keď si nie ste istí, či vás niekto neťahá za nos

4. Niektorí ľudia jednoducho neznášajú vaguebooking

Problém: Dobre, takže predpokladajme, že máte priateľov, ktorí si nemyslia, že by ste hľadali pozornosť a že sú dostatočne inteligentní, aby sa vyhli ďalším dvom problémom. Niekedy ľudia jednoducho nenávidia vaguebooking.

Nebezpečenstvo: Ľudia chodia na Facebook a vidia jeden po druhom vágne statusy. Tým sa ničí zmysel sociálnych sietí (ktoré majú byť sociálne). Môžete prísť o priateľov a môžu vás prestať sledovať, alebo úplne odídu zo sociálnej siete. Nanešťastie pre nich je vaguebooking do určitej miery na každej sociálnej sieti, takže mu nikdy skutočne neuniknú. To ich však nezastaví v tom, že vás nenávidia za to, že ste ich News Feed znečistili tým, čo považujú za nezmyselné bľabotanie.

media
pixabay.com

5. Ľudia už nemusia brať vaše skutočné problémy vážne

Problém: Sťažovali ste sa niečo nekonkrétne tak dlho, že keď máte skutočný problém, vaši priatelia otupeli, že sa na to sťažujete a jednoducho ich to už nezaujíma.

Nebezpečenstvo: Problém a nebezpečenstvo sú v podstate rovnaké. Ak budete písať o maličkostiach, na ktorých nezáleží, vaši priatelia prestanú venovať pozornosť.
Potom, keď príde niečo naozaj vážne, budú sa na váš príspevok pozerať ako na ďalší z dlhého radu sťažností. Vaguebookingom si v podstate zničíte svoj vlastný podporný systém medzi svojimi priateľmi, takže keď budete tú záchrannú sieť potrebovať, zistíte, že je rozbitá a nemáte čo zachytiť, keď spadnete.

Osobne som nikdy nevidela jediný prípad, že by bol vaguebooking dobrá vec. Ak sa nezúčastníte vaguebookingu, môžete si ušetriť veľa problémov, stresu a možno aj niekoľkých priateľstiev. Jednoducho to nestojí za problémy.

Zdroj: lifehack.org

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu