Čo znamená breadcrumbing alebo čo robiť, keď si nie ste isté, či vás niekto neťahá za nos

1
Čo znamená breadcrumbing alebo čo robiť, keď si nie ste isté, či vás niekto neťahá za nos
unsplash.com

Pokiaľ nepoznáte tento pojem, asi ani neviete, ako pomenovať to, čo sa vám deje. Ak si nie ste istá, či má o vás váš bývalý partner záujem, alebo neviete, či vás niekto nový skutočne chce, vôbec si to nevyčítajte, nie ste na vine. Každý sa cíti niekedy zmätený, najmä, ak niekto používa breadcrumbing. 

Vďaka tomuto článku sa dozviete, či sa vám to deje a ako s tým zaobchádzať. Breadcrumbing zahrňuje veci, ktoré sa vo svete moderného zoznamovania stávajú epidémiou. Je pravdepodobné, že sa vám to už stalo, alebo ste sa možno toho dopustili aj vy, ale zatiaľ ste nemali výraz, ktorý by to opísal.

Tento článok sa zameria na bredcrumbing, teda zoznamovaciu taktiku, ktorá sa v dnešnej dobe používa veľmi často. Čo je to breadcrumbing? Stáva sa to, keď niekoho romanticky lákate alebo zavádzate prostredníctvom sociálnych sietí alebo textových správ.

Breadcrumbing je preklade mrvenie o mrviniek. Omrvinky sú správy, ktoré posielate, aby ste niekoho zaujali, aj keď sa vám v skutočnosti až tak nepáči alebo o neho nemáte záujem. Niektorí ľudia môžu zámerne rozrobiť drobenku, aby vás udržali „v pohotovosti“, ale väčšina ľudí si svoje správanie nie je úplne vedomá. Strkajú hlavu do piesku a presviedčajú sa, že nerobia nič zlé.

„Mrviči“ sú často tí, ktorí chcú byť sami, ale potrebujú mať niekoho „po ruke“, aby si zvýšil ego, zatiaľ čo čakajú na skutočnú lásku. Ale či už si to tí ľudia uvedomujú alebo nie, stále ide o emocionálne manipulatívnu taktiku randenia. Môžu tým raniť osobu, ktorú zavádzajú bez akejkoľvek nádeje na skutočný vznik vzťahu.

socialne siete
Foto: pexels.com

Znaky breadcrumbingu

Ak si stále nie ste istí, čo je to strúhanka, alebo si myslíte, že by sa vám to mohlo stať, tu sú niektoré zrozumiteľné príznaky, na základe ktorých vás vedú.

1. Striedaju záujem a nezáujem

Neposielajú vám správy neustále. Možno budete v kontakte veľa dní, a potom môže trvať týždeň alebo ešte dlhšie, kým na vás znova zareagujú. Majú neskutočnú schopnosť posielať vám správy hneď, ako ste na nich konečne zabudli. To znamená, že sa vrátite o krok späť, kde ste boli na začiatku.

2. Ich správy sú nejednoznačné

Ich komunikácia je vždy nezáväzná a neradi by boli konkrétni. Navrhujú, aby ste sa videli skoro, ale nerobte konkrétne plány. Vždy sa im podarí formulovať veci spôsobom, ktorý vám dáva nádej, bez toho, aby sa k čomukoľvek zaviazali.

3. Vaša komunikácia nemá žiadny význam

Možno budete mať občas hlbšie rozhovory, ale ich správy sú zvyčajne dosť povrchné a všeobecné. Nesnažia sa o to, aby vás skutočne spoznali.

Prečítajte si aj: Je láska na prvý pohľad reálna?

4. Hádžu na vás omrvinky rôznymi kanálmi

Nereagujú na váš Whatsapp, ale potom sa im páči váš príspevok na Instagrame, alebo vidíte, že sledovali váš príbeh. To ich udrží na vašom radare a zabráni vám ísť ďalej alebo na nich zabudnúť.

5. Nerobia váš štastnou

Keď od nich dostanete správu, môže to spôsobiť, že vaše srdce bude biť a dodá vám ten pocit vzrušenia, ale vaše srdce sa nerozžiari. Aj keď sa cítite dobre, keď vám skutočne píšu, čoskoro to vyprší a vystriedajú to obavy, či o nich budete ešte niekedy počuť. Iba vás občas pochvália, aby od vás dostali, čo chcú, ale v skutočnosti neurobia nič pre zvýšenie vašej sebaúcty.

 

 6. Volajú vám v nevhodnom čase

Ak vám píšu neskoro v noci a nemajú s vami skutočné plány, potom im ide iba o jednu vec. Môžu vám dokonca poslať správu iba preto, aby videli, ako sa máte, bez úmyslu pripojiť sa k vám, ale aby sa uistili, že v noci ležíte, bdíte a myslíte na nich.

7. Dávajú vám pocit, že je to vaša chyba

Aj keď je problém úplne na ich strane, zdá sa, že je to vaša chyba. Kedykoľvek vás vyzdvihnú a potom zhodia, a nemôžete prísť na to, čo ste urobili zle, ale je to veľký zásah do vašej sebadôvery.

unsplash.com

8. Nedohodnú si rande

Pošlú vám správu a neurčito navrhnú stretnutie, ale vyhýbajú sa plánovaniu. Ak sa ich spýtate, čo sa medzi vami deje, vyhnú sa otázke alebo povedia, že nechcú mať na sebe nálepku. Aj keď je v poriadku nedávať si hneď nálepky, ak sa to skombinuje so všetkým ostatným správaním na tomto zozname, pravdepodobne nebudú chcieť mať vzťah.

9. Zaujíma ich iba sex

Ak sa vám ich podarí stretnúť a medzi vami sa to rýchlo zvrtne len na to fyzické, je to zlé znamenie. Ak sa vyhýbajú stretnutiu s vami počas dňa alebo keď nie je šanca, že spolu pôjdete do vášho bytu, aby ste mali sex, musíte byť k sebe úprimní.

Zamerajte sa na to, aby ste boli milované a aby ste vo svojom živote vytvorili priestor pre vzťah, ktorý si zaslúžite.

Prečítajte si aj: Prečo muži sľúbia, že zavolajú, ale nakoniec nezavolajú?

Ako reagovať na breadcrumbing

Môže byť ťažké prijať situácie, ako sú tieto, ale robiť to a rozhodnúť sa, že to vezmete do svojich rúk, znamená, že už nebudete strácať čas s niekým, kto vás nie je hodný. Tu je niekoľko taktík, ako sa vysporiadať s ľuďmi, ktorí to na vás skúšajú.

1. Navrhnite dátum

Navrhnite dátum v konkrétny čas a miesto, napríklad kávu v nedeľu popoludní. Mrviči sa často snažia udržiavať veci len virtuálne, aby mohli v prípade potreby získať podporu svojho ega a vedieť, že ste k dispozícii, ak vás budú chcieť. Ak je to všetko, čo chcú, neprijmú vaše pozvanie a mali by si uvedomiť, že sa neuspokojíte s tým, že im umožníte ovládnuť situáciu.

2. Zmeňte spôsob, akým odpovedáte

Ak zvyčajne sledujete iba ich aktivitu a odpovedáte na ňu, je čas trochu zamiešať karty. Ak vám pošlú SMS v noci, vypnite si telefón a na druhý deň im pošlite SMS, v ktorej navrhnete stretnutie. Zistite, kde presne chcú byť, aby ste si stanovili hranice vzťahu, a aby ste sa vyhli tomu, že to bude fungovať len na príležitostných správach neskoro v noci. To znamená, že môžete tieto limity posunúť a vyjasniť si, či sú ochotní urobiť nejaké zmeny alebo či je to koniec cesty.

3. Ak zrušia stretnutie, oznámte im, že to nie je v poriadku

Ak opakovane plánujú stretnutie, ale potom ich na poslednú chvíľu zrušia s chabou výhovorkou, oznámte im, že to nebudete brať len tak. Ak vám povedia, že prechladli už po štvrtýkrát, povedzte im, že ste si to všimli, a všimnite si, ako reagujú. Ujasnite si, že lopta bude v budúcnosti na ich ihrisku, a nezdržujte sa čakaním na ich zavolanie. Choďte do svojho života a robte si ďalšie plány, ale bez nich.

 

Foto: pixabay.com

4. Prijmite to také, aké je

Ak sú veci medzi vami iba fyzické a ste s tým skutočne spokojná, potom je to v poriadku. Nechajte ich prísť za vami a užite si čas, ktorý s nimi trávite. Upravte svoje očakávania a bavte sa.

5. Povedzte im, ako to vnímate

Priamo sa ich opýtajte, prečo vždy zrušia plány, nikdy sa im nepodarí dať vás na prvé miesto, pošlú vám správu o tretej ráno alebo odmietnu dať vzťahu „nálepku“. Musíte sa zhlboka nadýchnuť a byť odvážna, ale rozhodne to nebude to, čo očakávajú. Môže to dokonca viesť k úprimnému rozhovoru o ich správaní a ušetrí vám to veľa strateného času a trápenia.

6. Rozlúčte sa

Ak zistíte, že to, ako sa s vami zaobchádzajú, si na vás vyberá svoju daň a spôsobuje vám úzkosť alebo spochybňuje vašu vlastnú hodnotu, je čas sa rozlúčiť. Povedzte im dôvod, prečo s nimi prerušujete kontakt, a buďte v tom pevná. Len čo sa rozhodnete, držte sa toho a zamerajte svoju pozornosť na to, aby ste boli milované a aby ste vo svojom živote vytvorili priestor pre vzťah, ktorý si zaslúžite.

Zdroj: aconsciousrethink.com, unsplash.com

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár