Vládna koalícia ukázala podľa Jaurovej vztýčený prostredník kultúre, parlamentnej aj slovenskej

0
Vládna koalícia ukázala podľa Jaurovej vztýčený prostredník kultúre, parlamentnej aj slovenskej

28.6.2024 (SITA.sk) – Vládna koalícia hrubou silou schválila ovládnutie Audiovizuálneho fondu (AVF). Po schválení novely zákona o AVF v Národnej rade SR (NR SR) to uviedla podpredsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) a Výboru NR SR pre kultúru a médiá Zora Jaurová, podľa ktorej koalícia pošliapala po Ústave, rokovacom poriadku a ukázala vztýčený prostredník kultúre – tej parlamentnej, aj tej slovenskej.

Takáto hanba je symbolickým ukončením prvej parlamentnej sezóny tohto volebného obdobia. S trpkou chuťou v ústach budeme dnes odchádzať všetci – koalícia, opozícia aj slovenská audiovízia. Jediný, kto môže mať pocit trpkého víťazstva sú poslanci SNS. Bezprecedentným vydieraním sa im podaril ďalší krok na ich heroickej ceste k ničeniu slovenskej kultúry aj demokracie,“ konštatuje Jaurová a pýta sa, ako dlho ešte môže fungovať táto fraška, tváriaca sa ako vládna koalícia.

Poslanci parlamentu vo štvrtok odobrili poslaneckú novelu zákona o Audiovizuálnom fonde. Dôvodom je posilnenie kontrolnej právomoci štátu vo fonde.

Úpravu zákona do parlamentu predložila skupina koaličných poslancov. Počet členov dozornej komisie Audiovizuálneho fondu sa zvýši z troch na päť členov. Zmeny majú byť účinné od 1. augusta 2024.

Viac k témam: Audiovizuálny fond
Zdroj: SITA.sk – Vládna koalícia ukázala podľa Jaurovej vztýčený prostredník kultúre, parlamentnej aj slovenskej © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie