Vlčeka budú súdiť za úkladnú vraždu bývalej manželky. Hrozí mu doživotie a podľa Lipšica je dôkazov veľa

0
Vlčeka budú súdiť za úkladnú vraždu bývalej manželky. Hrozí mu doživotie a podľa Lipšica je dôkazov veľa

28.9.2023 (SITA.sk) – Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy na Miroslava Vlčeka z Hlohovca, ktorý mal podľa výsledkov vyšetrovania zlikvidovať svoju bývalú manželku Andreu v sude s kyselinou sírovou a kyselinou chlorovodíkovou.

Našli sa len zubné plomby

Telesné pozostatky roky nezvestnej Vlčekovej boli nájdené pri prehliadke skladových priestorov vo Veľkých Ripňanoch v okrese Topoľčany v júni 2021 v súvislosti s vyšetrovaním inej trestnej činnosti. Išlo o fotokompozitný materiál, konkrétne zubné plomby, ktoré boli nájdené v plastovom sude.

Andrea Vlčeková bola nezvestná od 13. decembra 2016, keď ju dvaja muži na Ulici R. Dilonga v Hlohovci násilím vtiahli do osobného auta a odviezli na neznáme miesto. Odvtedy až do nájdenia zubných plomb nebolo jasné, čo sa s ňou stalo.

Dôkazov je oveľa viac

„Zrejme prvýkrát v histórii slovenskej kriminalistiky sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe zubných plomb, ten posudok je tak presvedčivý ako analýza DNA,“ povedal Lipšic.

Ako dodal, v tomto prípade je oveľa viac dôkazov ako len telesné pozostatky obete, a všetky do seba zapadajú. Spolupracuje a vypovedá aj jeden z únoscov Vlčekovej, právoplatne odsúdený Vojtech Ollé.

Vlček mal okrem toho podľa špeciálneho prokurátora Lipšica silný motív pomstiť sa bývalej manželke, pretože robila majetkové transakcie v ich spoločnosti a vypovedala proti nemu v konaniach, ktoré sa týkali ekonomickej trestnej činnosti.

Samotný Vlček svoju vinu v tomto prípade napriek dôkaznej situácii popiera. V prípade uznania viny súdom mu za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí doživotný pobyt vo väzení.

Súd povolil obnovu konania

Miroslav Vlček bol v súvislosti so zmiznutím exmanželky z decembra 2016 v minulosti uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody, za čo bol odsúdený na 12 rokov väzenia. Krajský súd v Trnave v apríli tohto roku vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného Miroslava Vlčeka.

Súd zároveň zrušil predošlé rozhodnutie súdov, ktorým bol Miroslav Vlček uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody a vzal obvineného do väzby, a to z dôvodu možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Viac k témam: Krimi, Špeciálny prokurátor, Vražda, Zmiznutie
Zdroj: SITA.sk – Vlčeka budú súdiť za úkladnú vraždu bývalej manželky. Hrozí mu doživotie a podľa Lipšica je dôkazov veľa © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu