Všetkých 79 poslancov koalície podporí programové vyhlásenie vlády, tvrdí minister zahraničných vecí Blanár (video)

0
Všetkých 79 poslancov koalície podporí programové vyhlásenie vlády, tvrdí minister zahraničných vecí Blanár (video)

18.11.2023 (SITA.sk) – Všetkých 79 poslancov vládnej koalície podporí programové vyhlásenie vlády. Uviedol to dnes v relácii RTVS Sobotné dialógy minister zahraničných vecí za Smer-SD Juraj Blanár.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Minister predpokladá, že hlasovanie o programovom vyhlásení vlády bude v utorok. Nepokladá za problém, že na piatkovom sneme Snemu-SD ešte šéf strany Robert Fico nemohol vystupovať ako premiér s dôverou Národnej rady SR. Dôležité podľa neho je, že vytvorili koalíciu a programové vyhlásenie vlády, za ktoré v utorok zahlasujú.

„Nechajme všetkých, čo sú prihlásení v rozprave, aby mohli vystúpiť,“ povedal. Ako ďalej v relácii uviedol, v oblasti zahraničnej politike bude nová vláda podľa jeho slov presadzovať suverénnu, zvrchovanú, aktívnu zahraničnú politiku, ktorá bude chrániť národno-štátne záujmy Slovenska.

Zdôraznil, že Slovensko musí byť na prvom mieste pri všetkých rozhodnutiach. Zahraničnopolitická orientácia krajiny sa podľa neho po zmene vlády nemení, Smer-SD je za členstvo Slovenska v Európskej únii aj v NATO. „Európska únia je veľmi dôležitá a je to náš priestor. Veď napokon, my sme presadili prijatie eura aj schengenu,“ pripomenul Blanár.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister zahraničných vecí, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády, Sobotné dialógy
Zdroj: SITA.sk – Všetkých 79 poslancov koalície podporí programové vyhlásenie vlády, tvrdí minister zahraničných vecí Blanár (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu