Vstavané spotrebiče – ako si vybrať správne?

0
Vstavané spotrebiče – ako si vybrať správne?
pixabay.com

Chystáte sa prerábať kuchyňu alebo zariaďujete celkom novú? Existuje veľmi veľa možností ako tento priestor zariadiť a akými spotrebičmi ho vybaviť, kde každá z nich má svoje pre a proti.

Ak ste sa ale rozhodli pre efektívny a elegantný štýl, určite ste zvolili vstavané spotrebiče. Či už ich schováte za dvere skrinky, alebo hrdo vystavíte, nič nevytvorí väčšiu súdržnosť priestoru ako integrované spotrebiče.

Neviete však ako ich správne kúpiť? Prinášame vám niekoľko rád na čo si dať pri kúpe pozor.

Funkčnosť

Nemusíte mať strach, vstavané spotrebiče majú rovnaké funkcie ako ich samostatne stojace náprotivky. Rozdiel je iba v tom, že jeden je zastrčený v skrini alebo možno dokonca za prednými dverami skriniek a druhý je vidno celý.

Spotrebiče prichádzajú s celým radom funkcií, ktoré by ste možno ani neočakávali. Preto je vhodné si dopredu premyslieť, akými funkciami by mala vstavaná umývačka riadu disponovať a koľko programov umývania využijete.

Vzhľad

Pokiaľ sa chystáte ukryť vstavaný spotrebič za dvierka kuchynskej skrinky, vzhľadom sa vôbec nemusíte trápiť. Ak ste sa však rozhodli čelo vstavaného spotrebiča vystaviť, napríklad pri vstavanej rúre, vzhľad je vcelku dôležitý. Je potrebné aby ste zvážili typ a farebné ladenie vašej kuchyne. V prípade vintage, retro alebo ultramoderného štýlu je potrebné tiež zvážiť typy a farby úchytiek, aby nepôsobili vo vašej kuchyni príliš alebo naopak málo nápadne.

Prečítajte si: 5 tipov ako si zorganizovať kuchyňu a mať v nej skvelý prehľad

Modern kitchen interior

Veľkosť

Toto je hádam najdôležitejší parameter, ktorý jednoducho musíte zvládnuť na jednotku. Dĺžku, šírku, i hrúbku je potrebné zmerať na milimeter presne, aby ste sa vyhli zbytočnému zamieňaniu spotrebičov. Pokiaľ sa v tomto nevyznáte, poproste o pomoc odborníka, ktorý vám isto s meraním pomôže.

Keď už máte riadne zmerané veľkosti, prejdite stránky so spotrebičmi a hľadajte tie, ktoré presne zapadnú do vašich skriniek. Ak si nie ste istí výberom, kontaktujte online poradcov, ktorí vám radi zodpovedajú na všetky otázky. Všetky vstavané spotrebiče sa dodávajú aj so štandardnými úchytmi, ktoré inštalatér naskrutkuje na panely dverí a máte hotovo.

Údržba a umiestnenie

Ak potrebujete opravára, vstavaný spotrebič jednoducho vytiahnete zo skrinky a po oprave opäť vrátite späť. Nezabudnite, že pri umiestňovaní by ste nemali vedľa seba stavať teplé a studené spotrebiče, pretože sa ich fungovanie značne sťaží.

Napríklad chladnička s mrazničkou v kombinácii so susediacou varnou doskou alebo rúrou na pečenie by musela pracovať oveľa viac, aby bol jej obsah chladný, čo následne zvýši vaše účty za energiu.
Na to, aby ste si vybrali správne spotrebiče, je potrebné si nájsť tiež dostatok času a všetko riadne premyslieť. Ak sa ale budete držať našich rád, máte aspoň o niečo túto prácu uľahčenú.

Zdroj obrázka: ppart / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu