Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE MAGAZÍN

Výber noviniek od Akčných žien

Zdieľať
danubiana, vystavy, obrazy

Je začiatok týždňa a my tradične prinášame výber noviniek – čo sa u nás oplatí vidieť, počuť, aké miesta navštíviť, ale aj čo zaujímavé sa udialo vo svete žien… Nechajte sa inšpirovať a keď máte nejaký dobrý tip aj vy, neváhajte nás kontaktovať.

1. Vedeli ste, že v kabinete Theresy Mayovej je všetkých 14 najvyšších pozícií obsadených mužmi? Opakuje sa  zvláštna situácia spred rokov, kedy počas éry Margaret Thatcher ani ona do svojho najbližšieho kruhu nenominovala žiadnu inú ženu. Denník The Guardian to hodnotí negatívne aj vzhľadom k tomu, že sa oslovuje 100 rokov od prvých práv pre ženy, ktoré vybojovali sufražetky.

2. Na 27. júla pripadajú v tomto roku hneď dve výnimočné astronomické udalosti, ktoré si budete môcť pozrieť aj na verejnom pozorovaní na Bratislavskom hrade. Tou prvou je veľká opozícia Marsu. To znamená, že Mars, Zem a Slnko budú na jednej priamke a súčasne bude aj Mars najbližšie k Zemi. Počas svojho najväčšieho priblíženia, ktoré pripadne na 31.7., bude od nás vzdialený necelých 57 miliónov kilometrov, čiže rekordne blízko. Tá druhá udalosť bude ale ešte významnejšia. Dôjde k najdlhšiemu zatmeniu Mesiaca v tomto storočí. Pôjde o „stredové“ zatmenie, kedy kotúč Mesiaca prejde presne cez stred tieňa Zeme. Zďaleka nie každé úplné zatmenie je aj centrálne. Takmer celý úkaz, okrem začiatku, bude pozorovateľný pomerne nízko nad juhovýchodným obzorom.

3. Počas leta prebieha v Danubiane Letný art festival plný umenia. V Danubiane sa predstavia spolu štyri výstavy v zastúpení zahraničných, aj slovenských umelcov. C.H. PEDERSEN & E. ALFELT (UMELECKÁ DVOJICA), ktorá pripomína kubistickú tvorbu P.Picassa, MARKUS HUEMER (TÁTO VÝSTAVA OPLÝVA UTOPICKOU HOJNOSŤOU), PATRÍCIA KOYŠOVÁ (ZOOM) a DUŠAN KÁLLAY (MAGICKÝ SVET FARIEB), ktorý patrí medzi veľké osobnosti povojnového vývinu slovenskej i svetovej knižnej tvorby.

danubiana. kallay, obrazy, umenie

Foto: Danubiana, Dušan Kállay

Môžete si pozrieť aj minulotýždňový výber, stále sú tam niektoré novinky aktuálne.

4. V Liptovskom Mikuláši sa bude konať letný Mikulášsky Jazzový Festival. Počas troch večerov 27. – 29. júla 2018 bude na vás čakať množstvo rozmanitých žánrov a špičkových hudobných výkonov v podaní 10 medzinárodných formácií, večerné jam sessions, súťaže o jazzové albumy, sprievodné jazzové workshopy a mnoho ďalšieho.

5. Oriflame prišlo so zaujímavou novinkou – prírodným eseciálnym olejom z čajovníka, ktorý má antibakteriálne a upokojujúce vlastnosti. Pomáha cielene pôsobiť proti vyrážkam, čistí pleť a redukuje nadbytočný maz, ktorý spôsobuje mastenie pleti. Výhodou je, že nevysušuje pleť. Ďalšou novinkou je svieži sprchovací gél s prírodným levanduľovým olejom.

6. Tip na handmade – nádherné súpravy náhrdelníkov s náušnicami z koráliek od MariN.Art určite poteší každé oko. Tvorkyňa Marianna pochádza z dedinky neďaleko Košíc a okrem toho, že ma takúto príjemnú záľubu, je maminou troch detí.

nahrdelnik, bizuteria, koralky

Foto: MariN.Art

7. Poznáte výrobky EatGreen.sk? Ekologické poháriky, misky, taniere a obaly vyrobené z prírodných materiálov. Keby ste ich vyhodili v prírode, rozložia sa, takže si ich môžete dať v záhradke aj do kompostu. V ponuke sú gastroriady z cukrovej trstiny a kukuričného škrobu v rôznych veľkostiach, zelené taniere LEAF z listov a chutne vyzerajúce bambusové poháre Ecoffee.

8. Ak nechcete mať ráno nafúknuté buško, pozor na to, čo jete – podľa portálu livestrong.com totiž už 400 miligramov soli navyše dokáže v tele zadržiavať takmer kilogram vody. A tak si dajte namiesto kúpeného sendviča radšej ovocie, jogurt alebo cereálie. Ideálna je aj porcia zeleniny, ale väčšina ľudí má tendenciu si ju posoliť, takže pozor aj na tento zvyk.

9. Do pozornosti dávame nový film Kým prišla búrka, ktorý má na ČSFD má 73%, čo je celkom pozitívne hodnotenie. Film je o prežití jedného z najväčších hurikánov nakrútený podľa skutočnej udalosti. V príbehu je zakomponovaný ľubostný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorý sa náhodou stretnú a ich vzťah vyústi v lásku a zároveň prežijú spolu nebezpečný boj o život. Hlavného hrdinu stvárnil Sam Claflin, ktorého si možno pamätáte zo snímky Predtým, ako som ťa poznala.

10. Business outfit od Stylist Alexandra:

kolaz, polyvore, stylistka

Foto: Stylist Alexandra

Tagy
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

 • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

4 komentáre

 1. ucR7R0Pt 23 novembra, 2021

  477835 284488But wanna say that this really is invaluable , Thanks for taking your time to write this. 985100

 2. Elektrohändler online 23 novembra, 2021

  499451 856170I genuinely dont accept this specific write-up. Nonetheless, I had searched with Google and Ive discovered out that youre right and I had been thinking within the improper way. Maintain on creating top quality material comparable to this. 655365

 3. Onlineshop Bassetti Restposten 23 novembra, 2021

  710787 316652Some genuinely fascinating information, properly written and broadly user pleasant. 463604

 4. Dark0de Market 24 novembra, 2021

  456532 966803Thanks for one more informative post. Where else could anyone get that kind of information in such a easy to understand way of presentation. 950094

Zanechaj nám svoj komentár