Vyšetrovanie útoku na Fica si vyžaduje desiatky úkonov. V uliciach je o 30 percent viac policajtov, tvdí Eštok (video)

0
Vyšetrovanie útoku na Fica si vyžaduje desiatky úkonov. V uliciach je o 30 percent viac policajtov, tvdí Eštok (video)

5.6.2024 (SITA.sk) – V rámci vyšetrovania útoku na predsedu vlády Roberta Fica sa denno-denne vykonávajú desiatky procesných úkonov. Na tlačovej konferencii po Bezpečnostnej rade a rokovaní vlády to v stredu povedal šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Polícia podľa neho na vyšetrovaní spolupracuje so Slovenskou informačnou službou, Vojenským spravodajstvom a Národným bezpečnostným úradom, pričom celú vec dozoruje generálna prokuratúra.

Minister pripomenul, že na celú vec je uvalené informačné embargo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Môžem informovať iba o tom, že vo veci sa procesne koná,“ povedal Šutaj Eštok s tým, že stále platí, že sa preveruje aj verzia, že za útokom na Fica bol širší okruh osôb.

Od útoku na premiéra je podľa ministra vnútra v rámci zvýšených bezpečnostných opatrení v uliciach o 30 percent policajtov viac. „Minimálne do inaugurácie nového prezidenta SR opatrenia budú takto nastavené,“ dodal Šutaj Eštok.

Viac k témam: Inaugurácia prezidenta, informačné embargo, Minister vnútra SR, Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – Vyšetrovanie útoku na Fica si vyžaduje desiatky úkonov. V uliciach je o 30 percent viac policajtov, tvdí Eštok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie