Začnite jar v uliciach mesta aktívne

0
Začnite jar v uliciach mesta aktívne

Najnovšie poznatky vedcov a lekárov hovoria o tom, že ľahší a bezpečnejší priebeh ochorenia Covid-19 vám zabezpečí aj aktívny životný štýl a dostatok pravidelného pohybu. Ak ste doteraz patrili medzi tých pasívnejších ľudí, uvoľňovanie opatrení a príchod jari by vás mali motivovať k novému životnému štýlu.

Priznajme si, koľké z nás roky trávia denne zbytočné hodiny v dopravných zápchach na ceste do práce či z práce. Samozrejme, ak máte deti, potrebujete ich rozvážať, robiť veľké nákupy a ďalšie nevyhnutné cesty, auto jednoznačne potrebujete. Mnohé z nás si však auto príliš obľúbili aj napriek tomu, že ho tak celkom nepotrebujú.

Najmä vo veľkých mestách, ako je Bratislava, je možností osobnej prepravy oveľa viac. Ak sa v súčasnej situácii chcete vyhnúť mestskej hromadnej doprave a urobiť pred letom niečo pre svoju postavu, kondíciu a zdravie, presadnite na bicykel či kolobežku. Má to aj ďalšie výhody. Netrápite sa s márnym hľadaním miesta na parkovanie, netrčíte v zápchach, dostanete sa aj tam, kam to autom nejde.

bicykel
pixabay.com

Mestský bikesharing

O tom, že v Bratislave, ale dnes už aj v iných väčších mestách na Slovensku fungujú službu verejných zdieľaných bicyklov či kolobežiek, netreba hovoriť dvakrát. Ľudia si ich veľmi rýchlo obľúbili a počet užívateľov neustále rastie. Ak ste to doteraz nevyskúšali, je najvyšší čas.

Počas zimných mesiacov to zrejme nie je práve ideálny spôsob dopravy v meste, ale s príchodom jari, teplejších dní a bezpečnejších ciest sa opäť naplno rozbieha. Ak sa obávate dopravy, zdieľané bicykle alebo kolobežky môžete bežne využívať aj na chodníku, samozrejme za predpokladu, že budete jazdiť bezpečne a s ohľadom na ostatných ľudí.

Požičajte si svoj bicykel

Ak vám nevyhovuje mestský bikesharing či zdieľané elektrokolobežky, chýbajú vám parkovacie stanice v konkrétnych lokalitách, prípadne sa možno kvôli pandémii obávate zdieľania týchto dopravných prostriedkov s inými ľuďmi, stále sú tu pre vás ďalšie možnosti.

Jednou z nich je požičovňa bicyklov v Bratislave. Vybrať si môžete okrem mestských a trekingových aj z rôznych iných typov bicyklov podľa vašej potreby. Bicykel si môžete vypožičať na jeden deň, na víkend, ale aj na viac ako osem dní. K tomu si môžete pridať aj rôzne vybavenie a príslušenstvo za skvelé ceny.

Táto možnosť vám ponúka zabezpečenie bicykla na klasickú mestskú prepravu, ale aj na víkendové výlety, dlhšie túry či cyklodovolenky. Ak teda nevyužívate bicykel pravidelne každý týždeň a myslíte si, že sa vám preto neoplatí investovať plnú sumu na nákup vlastného, požičajte si ho, kedy potrebujete. Požičať si dokonca môžete aj bicykle pre vaše deti.

Foto: pixabay.com

Využite bazár

Nákup nového bicykla môže byť finančne náročnejší. Ak však viete, že ho využijete, potrebujete a užijete naplno, je to vždy výborná investícia. Stále je tu však aj iná možnosť. Nemusíte kupovať nový bicykel.

Ak vás zaujíma tento spôsob dopravy a možno by ste chceli vyskúšať niektoré moderné elektrobicykle či kolobežky, je tu pre vás k dispozícii aj široká ponuka bazárových bicyklov, kde nájdete klasické horské, krosové, trekingové, cestné, ale aj štýlové mestské bicykle s dobrým úložným priestorom na nákupy a pod. Výber je len na vás.

Kúpte si svoj bicykel

Ak sa napokon po zvážení všetkých pre a proti rozhodnete pre kúpu svojho vlastného nového bicykla, určite neurobíte zlé rozhodnutie. Investujete totiž do seba, do vášho voľného času, do zdravého a aktívneho životného štýlu. Pokaziť to môžete iba tým, že svoj nový bicykel za niekoľko stoviek necháte celé mesiace odložený bez využitia.

Ponuka nových bicyklov je v súčasnosti veľmi široká, vyberú si tí, ktorým záleží na výkone a funkčnosti, ale aj ženy, ktorým možno oveľa viac záleží na dizajne a štýle samotného bicykla. Ak chcete pritom ušetriť, oplatí sa vám čítať rôzne reklamné letáky a hľadať zľavy či výpredaje.

Zdroj obrázka na titulke: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu