Zariaďte si spálňu podľa svojich predstáv!

postel
pixabay.com

Vytvorte si spálňu podľa vlastných preferencií! Svoje miesto si v nej nájdu určite aj viaceré štýlové doplnky.

Kto by nechcel mať štýlové a moderné bývanie? Všetci sa o to snažíme, každý svojím spôsobom. Zariaďujeme si jednotlivé miestnosti podľa svojho gusta, pretože túžime po útulnom a príjemnom domove. Na čo všetko by sme mali myslieť pri skrášľovaní svojho príbytku?

Svoje využitie nájde v každej domácnosti

Asi neexistuje v dnešnej dobe domácnosť, v ktorej by chýbala skriňa. Skrine, najmä tie šatníkové, sa stali neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Ak si zariaďujeme bývanie, je dôležité si uvedomiť, čo všetko chceme uskladňovať v skrini a pre koľko osôb má slúžiť. Od toho závisí nielen veľkosť skrine, ale aj jej vnútorné vybavenie.

V súčasnosti čoraz viac ľudí dáva prednosť uskladňovaniu oblečenia v roldor skriniach – vstavaných skriniach a šatníkoch. Vstavané skrine sú moderným a dokonalým riešením pre každého, kto potrebuje rozumne, efektívne a vkusne využiť usporiadanie svojho bytu či domu a získať tak množstvo odkladacieho a úložného priestoru. Skvelo vyniknú napríklad v spálni ako vhodný a štýlový doplnok, ktorý je navyše veľmi praktický. A ak Vám to priestory Vašej spálne dovoľujú, super dvojicu môžu skrine vytvoriť so štýlovou komodou, ktorá pojme podstatne dosť vecí a máte o ďalší úložný priestor postarané.

Prečítajte si aj článok o tom, ako si môžete oživiť svoj outfit doplnkami

spalna
Foto: pixabay.com

Veľký – malý pomocník

Deti, školáci i dospeláci – všetci dnes pracujeme s počítačmi, preto sa pracovný stôl stal neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Rozdiel je iba v rozmeroch, prevedení, dizajne a umiestnení stolíka. To, čo voľakedy ľudia v minulosti v spálni nemali, bol pracovný stolík. Dnes sú písacie stolíky bežnými „obyvateľmi“ našich spální a najmä veľkými pomocníkmi. Dobre poslúžia pri práci s PC alebo napríklad čítaní obľúbenej knihy či vypisovaní rôznych dokumentov. Rovnako ich môžeme využiť ako odkladací priestor na veci, ktoré potrebujeme mať vždy po ruke. Ich úloha je nenahraditeľná.

Pohodlné sedenie vďaka Turkom

Keď sa povie otoman, mnohí z nás si pod tým predstavia pohovku, diván alebo kanapu. Nie je to však úplne presná predstava. Otoman priniesli do Európy Turci /aspoň niečo pozitívne/, ale prvá zmienka o ňom sa objavila v 18.storočí vo Francúzsku. Ide v podstate o istý typ sedenia či ležania alebo takého polosedu – poloľahu, keďže ide o nízku pohovku bez operadla.

V súčasnosti je z otomanu veľký elegán, ktorý sa môže pýšiť štýlovosťou, moderným dizajnom a obľube u zákazníkov. Našiel si miesto v mnohých domácnostiach, dokonca aj za dverami našich spální ako sprostredkovateľ príjemného oddychu po vyčerpávajúcom a náročnom dni. Hoci nie je náhradou za posteľ, ale dokonale splní svoj účel, keď si po práci potrebujeme aspoň chvíľu odpočinúť.

Foto: pixabay.com