Oživte svoj outfit – dajte slovo doplnkom

dievca moda
pixabay.com

Ako stylistka často stojím pred šatníkmi mojich klientiek. Veľakrát zisťujeme, že možno stačí mať niekoľko kvalitných vecí a stavať na nich základ svojho kapsulového šatníka, ale často radím, že efekt môžu spraviť dômyselne rozmiestnené doplnky.

Ja sama mám vo svojom šatníku predovšetkým jednofarebné kúsky, ktoré dopĺňam zaujímavými náušnicami, statement náhrdelníkmi, alebo kabelkami, ktoré majú ten správny farebný akcent. Prinesiem vám päť tipov, kedy môžete siahnuť práve po doplnku, ktorý krásne zvýrazní váš outfit.

1. Využite šatku

Šatka býva prvkom, ktoré nevídam na uliciach často. A najmä vtedy, keď máte outfit vyskladaný z neutrálnych farieb ako biela, čierna, tmavomodrá, akcent v podobe farebnej šatky je to pravé orechové, čo dodá vášmu vzhľadu šmrnc a farebnosť.

Koláž Stylist Alexadra
Koláž Stylist Alexadra, šatka H&M

2. Upriamte pozornosť na tvár

V stylingu s väčšinou snažím o to, aby outfit neprebíjal jeho nositeľku. Alebo aby v oblečení neboli dva výrazné prvky, ktoré by bojovali o pozornosť. Aj doplnky treba vyberať s mierou. Ak máme jeden statement prvok, je zbytočné pridávať ďalší. V tomto prípade sú to náušnice, ktoré vám pomôžu k tomu, aby sa pozornosť sústredila na vašu tvár.

Koláž Stylist Alexandra
Koláž Stylist Alexandra, náušnice: sperkyalexandra.sk

3. Pomôžte si kabelkou

S kabelkou v outfite môžete doslova čarovať. Je vhodné, aby bola vyvážená s vašou postavou – ak ste nižšej postavy a skôr útlejšia, veľká kabelka by na vás nevyzerala dobre. Aj s dĺžkou ramienka sa dá pohrať – ak máte širšie boky, nie je dobré mať masívnu kabelku na dlhom ramienku, ktorá vám končí práve v oblasti bokov, ešte viac by vás to rozšírilo.

Kabelka cez rameno NÕBO je vyrobená z ekokože. Je veľmi praktická, lebo obsahuje aj dlhé ramienko a zmestia sa vám do nej materiály formátu A4. Nájdete ju v eshope mojekabelky.sk a ak si kúpite k tej aj peňaženku, máte automaticky 10% zľavu.

Koláž Stylist Alexandra
Koláž Stylist Alexandra, kabelka: mojekabelky.sk

4. Vsaďte na výrazné topánky

Ak máte pekné nohy, pokojne môžete vsadiť na výrazné topánky – môžu byť jedinečné napríklad farbou, alebo vzorom. Väčšinou toto radím dámam s postavou typu jablko – takto odpútajú pozornosť od širšieho pásu a upriamia ju na spodnú časť nôh, ktoré bývajú pri tomto type postavy väčšinou štíhle.

Koláž Stylist Alexandra
Koláž Stylist Alexandra

5. Upútajte dekoltom

Ak chcete upriamiť pozornosť na dekolt, a odpútať pozornosť napríklad od silnejších bokov alebo stehien, sú pre vás určené výrazné náhrdelníky.

Navyše, ak ste tmavovláska, biela blúzka môže na vás vyzerať fádne, náhrdelník vo výraznejšej farbe dodá vášmu outfitu správny kontrast.

Koláž Stylist Alexandra
Koláž Stylist Alexandra, náhrdelník sperkyalexandra.sk

Alexandra Vrábelová, fashion and colour stylist

stylist.sk