Zbalenie sa na dovolenku je hotové umenie: 5 tipov, ako to zvládnuť

0
Zbalenie sa na dovolenku je hotové umenie: 5 tipov, ako to zvládnuť
Zdroj: Pexels

Balenie kufra do lietadla môže byť skutočným umením, pretože je potrebné sa zmestiť do obmedzených rozmerov a váhy batožiny. Ak chcete mať pohodlnú cestu a nezaťažovať sa zbytočnými komplikáciami, tu je 7 tipov, ako si dobre zbaliť kufor

Vytvorte si zoznam vecí

Pred začiatkom balenia si vytvorte zoznam vecí, ktoré naozaj potrebujete. Predstavte si, čo budete robiť na mieste dovolenky, aké oblečenie a doplnky budete naozaj potrebovať. Ak si vytvoríte zoznam, vyhnete sa zabudnutiu dôležitých vecí a nezabalíte si veci, ktoré absolútne nepotrebujete.

Jednoduchosť

Vyberte si oblečenie, ktoré je všestranné a ľahko kombinovateľné. Skúste si vybrať kúsky, ktoré môžete nosiť viackrát a dobre sa prispôsobia rôznym príležitostiam. Univerzálne kúsky vám ušetria miesto v kufri a nebudete musieť nosiť zbytočne veľa vecí. Jedná sa napríklad o biele, čierne, sivé farby alebo rôzne zemité odtiene. Vy však viete, čo máte v šatníku a viete ľahko skombinovať či všestranne využiť.

Návod na to, ako sa efektívne zbaliť do príručnej batožiny

Zabudnite na „čo keby“ situácie

Všetci máme tendenciu baliť viacero veci, lebo: „Čo keby by sa mi to zišlo?“

Táto myšlienka často vedie k preplneným kufrom. Skúste byť realistickí a vyhodnoťte, čo je naozaj nevyhnutné. Takýmto spôsobom by ste prišli o potrebný priestor a zbytočne by ste si museli priplatiť.

Príručná batožina

Ak máte možnosť mať príručnú batožinu, využite ju na balenie dôležitých vecí, ako sú doklady, elektronika, hygienické veci a základné oblečenie. Ak sa rozhodnete použiť príručnú batožinu, ušetríte si čas pri príchode na destináciu, keď nemusíte čakať na vyzdvihnutie veľkého kufra.

Zvážte kúpu malých balíčkov

Ak cestujete  na krátky pobyt, zvážte kúpu menších balíčkov rôznych kozmetických a hygienických potrieb. Malé balenia šampónov, kondicionérov, zubnej pasty sú ideálne pre krátkodobé cesty a ušetria miesto v kufri.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu