Žena, ktorá varí recepty z náhrobných kameňov, sa stáva virálnou

0
Žena, ktorá varí recepty z náhrobných kameňov, sa stáva virálnou

Na TikToku sa stala virálnou žena, ktorá skúša recepty nájdené na náhrobných kameňoch po celej Amerike.

Rosie Grant (32) zverejňuje videá, na ktorých sa pokúša variť podľa pokynov na náhrobných kameňoch na cintorínoch, a má čoraz väčšiu podporu fanúšikov, ktorí radi sledujú jej strašidelné snahy. „Začnem robiť recepty z náhrobných kameňov,“ napísala k prvému videu TikTok v sérii.

1. Večné recepty

Predtým, ako zomrela a bola pochovaná vedľa svojho manžela, Kathryn Andrews sa postarala o to, aby jej náhrobný kameň na cintoríne Logan City v Utahu obsahoval jej slávny recept na fudge, aby sa mohol odovzdávať z generácie na generáciu.

Andrewovej recept na náhrobnom kameni je jedným z mnohých, ktoré sa objavili na náhrobných kameňoch po celých USA, na počesť ľudí, ktorí prežili Veľkú hospodársku krízu a chceli, aby ich potomkovia vedeli pripraviť dokonalé jedlo. Jednou z nadšencov je Rosie Grant, ktorá pracuje na marketingovom oddelení Marylandskej univerzity.

2. Lahodné dezerty

Grant prvýkrát narazila na recept na náhrobnom kameni, keď uvidel fotografiu miesta posledného odpočinku Naomi Miller-Dawson, ktorá mala na svojom náhrobnom kameni recept na „Spritz Cookies“. Na kanáli TikTok @ghostlyarchive začala uverejňovať videá, na ktorých skúša recepty z náhrobných kameňov.

Podľa Rosie Grant boli všetky recepty od žien a všetky okrem jedného boli dezerty. „Len pred niekoľkými týždňami ma oslovila jedna žena, že jej matka má na náhrobnom kameni recept na pikantný syrový dip, ktorý je veľmi dobrý,“ hovorí Grant.

3. Poézia alebo koláč?

Matka washingtonského konzultanta pre verejnú politiku Charlieho McBridea O’Neala zomrela v roku 2005. McBride a jeho dve dcéry zvažovali, čo by sa jej na náhrobku najviac páčilo.

„Mama povedala, že by možno chcela krátky verš,“ uvažoval McBride. Riaditeľ pohrebníctva, ktorý poznal McBrideovu zosnulú matku, ponúkol lepší nápad na nápis na náhrobný kameň. „Povedal: ‚Prečo nedáš na náhrobný kameň recept na broskyňový švec od pani O’Nealovej?‘,“ hovorí McBride. „S mojimi dcérami sme si mysleli, že je to úžasný nápad a urobili sme to.“

4. Naučila sa piecť

Rosie Grant hovorí, že vyskúšaním receptov sa naučila veľa pekárskych zručností. „Myslím, že spritz cookie je môj najobľúbenejší recept,“ hovorí Grant. „Sú veľmi pekné. Sú to tieto roztomilé maslové sušienky… „Spočiatku som nevedela, čo je to sušienka, tak som ich varila ako cukrovinky,“ hovorí Grant.

„Ľudia odporúčali rôzne spôsoby prípravy sušienok, preto som si prečítala všetky komentáre, aby som pochopila, ako správne pripraviť sušienky, a robila som to znova a znova.“

5. Žite navždy

Rosie Grant poukazuje na to, že jedlo a varenie sú niečo, čo je ľuďom veľmi blízke. „Ľudia komentujú, čo by si chceli dať na svoj náhrobok, keby si museli vybrať recept, alebo niektorí povedia napríklad: ‚Ach, snickerdoodles, moja mama ich robila takto.‘ A tak vznikne celé toto nostalgické spojenie, ktoré je naozaj skvelé,“ hovorí Grant.

Keď máme smútok, jedlo je pre nás veľmi upokojujúce. Tieto recepty nám pripadajú ako hmatovejší a všetkými zmyslami obsiahnutý spôsob, ako si niekoho zapamätať, než používať iba svoju pamäť. Ale keď jete babičkin špeciálny koláč alebo niečo iné, cítite sa s ňou o niečo viac prepojení.“

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie